6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Výborný Klepal! Čáslav vítězí poprvé v historii na půdě Čelákovic.

76. P. Pánek - 12. V. Klepal , 38. M. Čáp , 41. V. Klepal
8

Union Čelákovice, který si v minulém kole vyšlápl na Votice hostil v 6. kole středočeské 1.A třídy skupiny B Čáslav, konkrétně její B - tým, jenž do tohoto utkání byl bez jediné výhry.

Vzájemné poznávání

Čáslavský B - tým se utkasl v historii s Čelákovicemi již vícekrát, ale zvítězit se jim podařilo jen an pokutové kopy v době ještě před pandemií Covidu - 19. A právě s cílem tuto nechvalnou historii změnit přijeli k tomuto utkání, ačkoliv to měli těžké, kvůli absenci několika hráčů.

„Prvních dvacet minut utkání bylo takové vzájemné okoukávání, ale domácí hrozili šancemi ze standartních situací“. Hodnotí začátek prvního poločasu asistent trenéra Čáslavi Marek Lebduška.

Toto snažení domácích ale vystřídali gólové šance hostí. Totiž už ve 12. minutě se po brejku prosadil Klepal.

Úplně totožný brejk poté následoval v 38. minutě a do gólové listiny se zapsal Čáp.

To ale zdaleka nebylo vše, jelikož ve 41. minutě napřáhl z vápna Klepal a krásnou volej poslal do horního růžku branky Schlossera a do šaten šli hosté za příjemného vedení.

Panika domácích

Druhý poločas začal panikou Čelákovic. Domácí už během prvního poločasu střídali hned dvakrát a ve 46. minutě přišlo další.

Tato střídání přinesla oživení hry domácích, ale žádné gólové šance nepřišly.

Čáslav se postavila do bloku a snažila se útočit z brejků, stejně jako tomu bylo v prvním děství.

Tlak Čelákovic stoupal a to vyústilo ve vstřelenou branku.. V 76. minutě přišly dva prohrané souboje ve středu pole a Čelákovice se řítily do gólové, kterou proměnil Pánek.

Vstřelená branka dala domácím naději, ale obrana hostů byla neprůlomná a další branku se jim vstřelit nepodařilo.

Čáslav tedy odjíždí s plným počtem bodů, které velmi potřebovala.

FK Čáslav B
Marek Lebduška: Chtěl bych vyzdvihnout výkon pana rozhodčího a naše první historické vítězství na půdě Čelákovic. Po minulé prohře 3:8 jsme potřebovali vyhrát a odvíjela se od toho rozcvička a vše ostatní. Díky naší bojovnosti jsme vyhráli.