14.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Chlumec stvrdil první místo, šest gólů nastřílel v Klecanech

34. A. Hrdina , 72. O. Dvořák , 73. P. Hájek - 18. P. Hájek (vl.) , 29. O. Šípek , 32. J. Dobiaš , 47. O. Šípek , 68. O. Šípek , 69. O. Šípek
9

Fotbalisté Chlumce porazili ve šlágru podzimu Viktorku Vestec, a zajistili si tak přezimování na první příčce tabulky. Stvrdit parádní formu, která je provázela celou podzimní částí, chtěli v dohrávce 14. kola na půdě sedmých Klecan. To se jim v na góly hojném zápase povedlo, a podzim tak především díky skvělému Šípkovi, který se blýskl čtyřmi brankami, zakončili na jedničku.

Dominantní start Klecan upadl a kousat začali hosté

Do utkání vstoupili výrazně lépe domácí, kteří během prvních patnácti minut prakticky nepůjčili soupeři míč. Co však chybělo, byly gólové příležitosti, které si klecanští i přes územní převahu vytvořit nedokázali.

Poté se začala hra obracet a dominovat začali hosté, kteří se v 18. minutě dostali do vedení. Střelu Jakuba Dobiáše nešťastně tečoval Petr Hájek, a připsal si tak vlastní, a zároveň úvodní gól zápasu.

Ve 29. minutě to bylo 2:0. Po přihrávce Lukáše Šedivého a přesné střele na zadní tyč zvýšil na rozdíl dvou branek Ondřej Šípek.

O tři minuty později vedl Chlumec už 3:0. Po centru Šedivého se hlavou prosadil Jakub Dobiáš.

Domácím se vzápětí podařilo snížit. Po krásné akci se střelou ze střední vzdálenosti trefil Antonín Hrdina.

Poločas tak skončil výsledkem 3:1 pro hostující mužstvo.

Chlumec vedení navýšil, snížení domácích přišlo pozdě

Hned zkraje druhé půle mohli domácí snížit na rozdíl jediné branky, střela ale skončila na tyči.

A tak trestali hosté. Po již známé kombinaci Šedivý - Šípek se na 4:1 trefil druhý jmenovaný.

V 68. minutě dokonal Ondřej Šípek hattrick. Chlumecký útočník zvýšil po individuální akci už na 5:1.

Hostující striker neměl dost a o minutu později zvýšil po kombinaci s Ezealou už na 6:1.

Domácí se ale nevzdali a dvěma slepenými brankami ze 72. a 73. minuty snížili na 3:6.

Vyrovnat už se jim ale ve zbytku času nepovedlo, a Klecany tak v dohrávce 14. kola padly na domácí půdě s Chlumcem poměrem 3:6.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Byli lepší. Nám chyběli oba stopeři, což bylo pro to utkání asi klíčové. Nehráli jsme špatně, patnáct minut jsme jim nepůjčili balón, a pak jsme hned dostali gól. Soupeř hrál zkušeně a chytře.

SK Chlumec
Radek Vostárek: I přesto, že jsme porazili Vestec, jsme do Klecan samozřejmě jeli s respektem. Vestec tady remizoval, takže jsme čekali těžký zápas. Povedlo se nám pár akcí a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Byl to zápas bez nervů a bez nějakých záludných faulů. Myslím, že pro diváka nadstandardní zápas. Pro nás asi větší spokojenost, soupeř byl asi zklamaný, protože těch šest branek neodpovídá hře.