12.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Vestec se s dolnobřežanským azylem rozloučil stylově, Velké Dobré nasázel devět branek

9

Pět domácích zápasů hrála Viktorka Vestec v azylu v Dolních Břežanech, a ten poslední, šestý, vyšel na Velkou Dobrou. Ta má poměrně nevyvážené výkony, po výhře nad Rakovníkem přišla porážka od Nového Strašecí. Dnes přišel další neúspěch, a to vysoká prohra s Vestcem...

Tři braky v hostující síti

Ihned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry.

Byl to favorizovaný Vestec, který od začátku hrozil jedovatými pokusy.

Jeden takový se ujal ve 13. minutě, kdy se po přihrávce Matysíka trefil Vladimír Máče. Viktorka Vestec tak vedla 1:0.

Po chvíli mohli odpovědět velkodoberští, Kreisingerův únik ale na poslední chvíli zastavil Václav Ježdík.

Ve 21. minutě to bylo 2:0. V roli asistenta znovu Matysík a v roli střelce tentokrát Richard Kalod.

Ve 34. minutě si skvěle hrající Matysík připsal třetí asistenci, tentokrát na Jakuba Michálka, který přesnou střelou zvýšil na 3:0.

Před koncem prvního poločasu prošel obranou Stříška, který zakončil vedle. Vzápětí po následném úniku Ondráčka hlavičkoval Zelenka, Víšek však míč stačil vykopnout.

První půle tak skončila za stavu 3:0 pro domácí.

Vestecká kanonáda

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Do šance se dostali Volman, Zelenka či Dejčmar, obránci jim však společně s brankářem Víškem pokaždé střelecký pokus zblokovali.

V 53. minutě nastřelil hostující Zelenka tyč Víškovy branky.

Poté se ale rozjela kanonáda vesteckých. V 56. minutě unikal po přihrávce Kaloda sám na brankáře Kindla Matysík. Vestecký fotbalista udělal hostujícímu Kindlovi kličku a střelou do prázdné branky zvýšil na 4:0.

Vzápětí to bylo už 5:0. Po přihrávce Jiřího Ježdíka se podruhé v zápase trefil Kalod.

Velká Dobrá mohla poté snížit, nařízenou penaltu po faulu na Zelenku ale neproměnil kapitán Roman Volman.

Vestečtí odpověděli šestou brankou. Po chybě v rozehrávce a přihrávce Matysíka završil hattrick Richard Kalod.

V 66. minutě se hosté dočkali čestného úspěchu. Na 1:6 z pohledu Velké Dobré snížil Patrik Ondrášek.

Hned po rozehrávce obešel střídající Ptáček jednoho z obránců a zpětnou přihrávkou ve vápně našel Matysíka. Ten přesnou ranou zvýšil už na 7:1.

Domácí pokračovali v útočení a v 82. minutě byli odměněni osmou brankou. Druhý hattrick v řadách Vestce zaznamenal tentokrát Radim Matysík.

Konečný výsledek stanovil v 86. minutě na 9:1 Jakub Michálek.

Viktoria Vestec tak potvrdila roli favorita a s dolnobřežanským azylem se rozloučila stylově.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Řekl bych, že pohodový zápas. Po třech týdnech jsme se opět sešli v plné sestavě a výsledek tomu odpovídá, i když je pro soupeře asi krutý, ale za mě i zasloužený. Byla to trochu bahenní lázeň, ale kluci si s ní poradili fantasticky. Až na pár šancí v úvodu proměnili snad všechny šance v gól. Ríša Kalod se nám po nemoci vrátil v gólové formě, kdy dal za dva zápasy pět gólů, což je víc, než za rok v Budějovicích. Víšek opět chytil penaltu až neuvěřitelně nohou, aniž by spadl, a tím korunoval zmar soupeře, který závěr zápasu úplně vypustil. Byl to náš poslední zápas na hřišti v Břežanech, takže bych chtěl poděkovat za azyl, kde se nám náramně dařilo a doufám, že na to navážeme i doma ve Vestci..

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Co k tomu dodat. V první půli jsme udělali spoustu hrubých chyb, které soupeř potrestal třemi góly. Od nás nejhorší zápas, který jsme dokázali odehrát. Hráči neplnili to, na čem jsme se domluvili v kabině. Katastrofální výkon.

P. Víšek [-] - V. Ježdík [-] , P. Pecinovský [-] , R. Kalod [-] (61. M. Hlubuček [-] ) , M. Hendrych [-] , V. Vidlička [-] (61. O. Vlasák [-] ) , V. Máče [-] (56. J. Ptáček [-] ) , R. Matysík [-] , J. Michálek [-] , J. Maňák [-] , J. Ježdík [-]

M. Kindl [-] - M. Zelenka [-] , P. Ondrášek [-] , F. Dejčmar [-] , R. Volman [-] (74. P. Popelka [-] ) , D. Rogers [-] (46. J. Mertlík [-] ) , R. Stříška [-] , M. Zimerman [-] , T. Andruchovič [-] , J. Kalousek [-] (67. P. Salvét [-] ) , M. Kreisinger [-] (46. D. Richter [-] )

ŽK: 77. M. Kindl .