13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Vacov loupil v Husinci

18. V. Matsola (vl.) , 62. F. Zitta , 80. T. Hozman
23

Husinec, který prohrál poslední čtyři zápasy, přivítal v sobotu Vacov, který naopak zažívá výbornou formu.

A od první minuty byla znát právě herní pohoda Vacova, který se dostal po osmnácti minutách i do vedení, když si míč do vlastní sítě srazil Matsola. Branka ale jakoby nakopla spíše domácí a ti si následně také vytvořili několik slušných šancí. Všechny ale skončily na výborně chytajícím Forejtarovi, který tak udržel poločasové vedení 1-0 pro hosty.

Druhý poločas začal úplně identickým scénářem a hosté počáteční tlak opět dokázali využít. V 62. minutě se prosadil útočník Zitta. Domácí Husinec se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat a postupně začal sázet všechno na bezhlavé útočení. Pro smůlu fanoušků se ale opět prosadili hosté, když v 80. minutě překonal brankáře Vášu střídající Hozman. Vacov tak nakonec zvítězil 3-0 a přezimuje na druhé pozici. Husinec bude naopak na jaře bojovat nejspíše z dvanácté pozice (záleží na výsledku zápasu Cehnice - Sousedovice) o záchranu.