12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Sedlicím vystřelil tři body Čabrádek

20

Husinec čekal v sobotu první ze dvou velkých soupeřů, kteří mu byli nalosováni právě do posledních dvou kol. Sedlice navíc doma neprohrává a tak se čekal jednoznačný zápas.

A jednoznačnému průběhu nasvědčovalo vše už od 6. minuty, kdy se z úvodního tlaku domácích prosadil Brynda. Husinec ale nesložil zbraně a postupem času vyrovnal hru. Navíc tým z města Jana Husa dokázal ve 33. minutě vyrovnat zásluhou kapitána Caise, který se trefil už pojedenácté v ročníku. Zápas dostal nový náboj a hra se přelévala ze strany na stranu. Branka do poločasu už ale nepadla a tak první dějství skončilo 1-1.

Druhý poločas přinesl důležité události až v 60. minutě. Nejprve si domácí vzali zpět na svojí stranu, díky brance kapitána Čabrádka, ale výchozí pozici si domácí zkomplikovali o další čtyři minuty později. V souboji o míč totiž domácí Vaněk udeřil obránce Husince loktem do hlavy a za tento zákrok viděl od rozhodčího okamžitou červenou. Husinec tak hrál po zbytek zápasu přesilovku, ale obranný val už nedokázali hostující hráči překonatn a Sedlice tak nakonec bere body za ubojované vítězství 2-1.