9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Prachatice zabraly a porazily Husinec

24

Do Záblatí přijel v sobotu na zápas proti Tatranu tým z Husince. Hráči z města Jana Husa v minulém kole zvítězili v zápase proti Cehnicím a chtěli dnes navázat na toto vítězství. Naopak Tatran chtěl odčinit vysokou porážku z Dražejova.

A od začátku zápasu měl Tatran více ze hry. Fanoušci čekali na první branku do 24. minuty, kdy se prosadil Luňáček. Navíc o dvě minuty později zvýšil náskok B týmu z Prachatic kapitán Kolda. Domácí dále s chutí útočili a ve 33. minutě to bylo zásluhou Touška už 3-0. Tatran dokázal přidat i čtvrtou branku, když se o dalších sedm minut později trefil Miesbauer.  Po poločase tedy Tatran vedl 4-0.

Druhé dějství začalo pro Tatran úžasně! V 50. minutě vstřelil další branku Wagner a Tatran vedl už 5-0. Nakonec ale ani domácí nedokázali udržet čisté konto, protože se v 62. minutě prosadil Cais. Ten byl v hlavní roli také o tři minuty později, když po druhé žluté viděl červenou kartu a hosté tak dohrávali v deseti. Tatran ale přesilovku nevyužil a nakonec zvítězil doma vysoko 5-1.