10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Boršov nad Vltavou porazil Sedlec

1. V. Čuřík , 13. R. Řežáb , 59. J. Macík , 82. V. Karafiát (p.) - 65. M. Pešek
25

K dalšímu mistrovskému utkání odjížděl Sedlec na trávník Boršova nad Vltavou. Dosavadní postavení obou celků v tabulce není vůbec lichotivé. Před utkáním měli domácí na svého soupeře pouze dvoubodový náskok. Jak se říká, byl to zápas o šest bodů.

Skóre zápasu se měnilo velice rychle. Hned po uplynutí pár vteřin, přišel dlouhý míč od domácího stopera, nezachycený náběh boršovského Vojtěcha Čuříka na levé straně, který střelou na zadní tyč poslal domácí do vedení - 1:0. Sedlec dostal tvrdý direkt, ze kterého se první minuty nebyl schopný vzpamatovat. Po dalším závaru v pokutovém území mohli jít Boršovští do dvoubrankového vedení, ale tentokrát byl Král, v brance hostů, na správném místě. V 13. minutě se to již domácím podařilo, centr z levé strany poslal do branky Radek Řežáb, slabší zakončení ještě dobíhal stoper Reitinger, ale již nedokázal míč odvrátit a ten tak skončil v síti - 2:0. Sedlec poté přeskupil řady, ale stále to byli spíše domácí, kdo držel míč. Sedlec se do hry dostal výrazněji až ke konci poločasu, ale kromě zakončení Koňaríka z vápna si toho více nevypracoval. Poločas tak skončil stavem 2:0.

V druhé půli to již bylo vyrovnanější. Sedlec se častěji dostával k míči a na dostřel domácí branky. V 59. minutě rozehrávali Boršovští aut, kombinací se dostali před vápno odkud Jan Macík prostřelil Krále potřetí a prakticky rozhodl zápas - 3:0.  V 65. minutě se hostujícím hráčům podařilo alespoň snížit na 3:1, po rohovém kopu Cibuzara a hlavičce Martina Peška. V 82. minutě se pískala penalta pro domácí, o chvilku předtím, podobný zákrok, jen mimo pokutové území,  rozhodčí na druhé straně pustil. Pokutový kop proměnil Viktor Karafiát a uzavřel tak skóre utkání - 4:1. Boršov si tak připsal tři body do tabulky, Sedlec po tragickém výkonu v prvních 20 minutách, na body pomýšlet nemohl.

Zdroj: sksedlec.klubweb.cz

SK Sedlec
Milan Pešek (hráč): Utkání jsme vůbec nezvládli. Hlavě teda prvních 20 minut, ani v poločase jsme nenašli slova proto, co jsme předváděli. Máme jeden z nejstarších týmů v soutěži, tím pádem i nejzkušenějších, ale hrajeme jako žáci. Příliš zbrkle, kazíme přihrávky a soupeř to má pak velice jednoduché. Volíme opačná řešení, v situacích kdy máme nahrát, držíme míč a obráceně. I když druhý poločas už od nás nebyl tak hrozný, k bodům jsme měli daleko. Na tento zápas bychom měli co nejrychleji zapomenout a zkusit ještě něco uhrát doma.