13.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Vraždění neviňátek. Táborské béčko nasázelo Strakonicím osm gólů

17

Trantýr, Činčura i Ott dali po dvou brankách.

Domácí nastoupili do zápasu s obrovskou chutí a hosté působili mdle. Hráči domácího celku Strakonice roztáhli po celém hřišti a rychlými přihrávkami je dostávali pod tlak, který vyústil v 6. minutě kolmou přihrávkou za obranu a Kabeš dává na 1 : 0. V 16. minutě po centru do vápna se nejvýše vyšplhal Trantýr a hlavou dává na 2 : 0. Od 30. minuty si domácí ze strakonické branky udělali doslova střelnici. Ve 38. minutě měli další tutovku, ale tu jim stačil za již překonaným Lízalem vyhlavičkovat Rybák. Ve 42. minutě přišla opět krásná průnikovka mezi beky a přesné zakončení Ottem 3 : 0. 45. minuta akce jako přes kopírák zakončená Trantýrem 4 : 0.

Druhý poločas začal velkou chybou, když trestný kop z velkého úhlu Lízal podcenil a Činčura navyšuje skóre na 5 : 0. Po tomto gólu přišla desetiminutovka ve strakonickém podání, kde se dostali po dobrých třech kombinací k zakončení, ale gól jim vstřelit nebylo souzeno. V prvním případě Bílý trefil tyč a ve druhém a třetím případě šly střely těsně vedle ( Bílý, Prajzler ). Do konce zápasu domácí zase začali Strakonické přehrávat a také přesně zakončovat. V 58. minutě hosté nezachytili rychlý protiútok a Činčura navyšuje na 6 : 0. V 63. minutě Ott hlavou 7 : 0. V 70. minutě hosté měli výhodu trestného kopu z hranice vápna a Krejčí poslal střelu vedle. V 73. minutě Praveček uzavřel účet na 8 : 0.

AUTOR: J. Cibulka