1.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Kafkův vlastňák přihrál tři body do jankovské moci

16. O. Kafka (vl.)
11

Jankov urval druhou výhru v sezóně a opustil nelichotivou předposlední příčku. Na tu s pěti remízami spadl Osek.

Série dalšího nepovedeného zápasu z mužstvem ze spodku tabulky pokračuje, říkají si ve Strakonicích. Nebyl to vůbec pohledný zápas, který se hrál na těžkém terénu a tentokráte hosté vůbec netrefili branku. Sice hned ve druhé minutě se po výkopu Lízala se dostal za obránce Bílý, který přehazoval vyběhnuvšího golmana, ale míč skončil těsně vedle brankové konstrukce. Ve 12. minutě měli obrovskou šanci domácí Kučerou, ale včasným vyběhnutím Lízal jeho střelu vykryl nohama. V 16. minutě po prudkém centru do strakonického vápna si nešťastně srazil Kafka míč za Lízalova záda a domácí se dostali do vedení 1 : 0. To bylo z prvního poločasu vše.

V 51. minutě rozhodčí poslal hosty do 10, když byl v krátkém sledu vykartován kapitán a po druhé žluté následovala červená. V 60. minutě prošel Kočer do vápna a jeho nebezpečnou střelu Lízal vykryl. V 71. minutě před domácím Voráčkem vzývala prázdná branka a jeho slabou střelu dokázal na brankové čáře zastavit Rybák. Za zmínku stojí ještě 88. minuta, kdy Boukalík z 25 metrů těsně minul domácí svatyni.