8.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

Junior remízoval s Osekem

57. K. Krejčí (p.) - 64. J. Hoch
17

Okresní derby hrané o Strakonické pouti na Sídlišti mělo náboj.

Ve 14. minutě zahrozili hosté dělovkou, kterou vyslal Hoch těsně nad. V 17. minutě domácí kontrovali Krejčím také nad. Ve 27. minutě opět hosté, a to Carda, v dobré pozici zakončili slabou střelou, kterou Lízal chytil. 39. minuta hosté z trestného kopu z 25 metrů - Hoch těsně minul. Ve 43. minutě Martin Čapek z dobré pozice přestřelil. Ve 45. minutě trestný kop z 20 metrů si postavil Krejčí, poslal balon přesně k tyči a zkušený Křížek stačil vyrazit na rohový kop.

Druhý poločas přišla první šance  od domácích v 57. minutě, kdy Bílý pronikl do vápna, kde byl faulován Kubišem a nařízenou penaltu Krejčí proměnil 1 : 0. Radost netrvala dlouho. V 62. minutě po velké chybě domácích se do zakončení dostal Brabec a jeho prudkou střelu ještě Lízal vyrazil a za nedlouho v 64. minutě z trestného kopu dobře zacílil Hoch a bylo vyrovnáno 1 : 1. V 74.  minutě trestný kop Krejčího z 25 metrů těsně minul šibenici a v 79 minutě domácí dali gól po centru Krejčího Bílým, který nebyl uznán pro údajné postavení mimo hru. Nakonec si hosté mohli odvézt tři body, když v 88. minutě Hosnédl trefil břevno.

AUTOR: J. Cibulka