--

Hodonín koncertoval ve Frýdlantu

26. L. Bobčík , 53. J. Svatonský (vl.) , 59. L. Bobčík , 83. T. Jáger
5

Hodonín v minulém kole doma deklasoval 5:1 béčko Ostravy a na tuto výhru navázal i na hřišti Frýdlantu, kde zvítězil hladce 4:0. Pomohli mu ale také dva vlastní góly domácích.

Hosté šli do vedení

Do Beskyd před zápasem dorazila zima a hřiště bylo pokryto slabou vrstvou čerstvého sněhu.

Hřiště bylo nakonec na utkání perfektně připraveno a utkání dvou nováčků soutěže mohlo začít.

Samotný úvod střetnutí příliš vyložených šancí nenabídl. Ty největší si oba týmy vypracovaly z centrů ze strany.

V 9. minutě Veličkův pokus z pravé strany hřiště skončil na tyči hostující branky, o minutu později naopak sundal část sněhu z domácího břevna hostující Kadlec.

Ve 26. minutě se skóre zápsau měnilo poprvé. Kadlec poslal míč do vápna, kde se k zakončení dostal Bobčík. Míč z jeho hlavy se od břevna odrazil zpátky do hry, ale bohužel tak nešťastně, že skončil na těle brankáře Prepsla a následně za brankovou čárou – 0:1.

Těsně před poločasem to technickou střelou zkoušel ještě hodonínský Bobčík, domácí gólman se zaskočit však nenechal.

Hosté své vedení navýšily

V 53. minutě našel hostující Sukup křižným centrem na zadní tyči volného Kadlece, který z první vracel míč před naší branku. Míč se dostal do trajektorie vracejícího se Svatonského a byl z toho nešťastný druhý vlastenec – 0:2.

Inkasovaný gól s domácím celkem docela zamával. Najednou jakoby bylo hostů plné hřiště. V 55. minutě domácí podržel brankář Prepsl, který se nejprve vrhnul pod nohy zakončujícímu Holkovi, vzápětí proti němu neuspěl ani Bobčík.

V 59. minutě se po spolupráci s Kadlecem dostal k zakončení Bobčík a jeho křižná rána skončila přesně u tyče – 0:3.

Konečnou podobu výsledku pak hosté stanovili sedm minut před koncem střetnutí, kdy se prosadil ještě střídající Jager – 0:4.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Martin Šrámek - trenér: Přijel k nám kvalitní soupeř, ale to je ve třetí lize většina těch týmů. My jsme odehráli takové nešťastné utkání. Dali jsme si dva vlastní góly, kdy ten první padne po hlavičce do tyčky nebo do spojnice, a pak se míč odrazí gólmanovi do zad a padne branka. Poté začneme druhý poločas a oni po přetaženém centru vrací míč do vápna a my si stehnem dáme druhý vlastňák. Navíc to bylo v situaci, kdy tam žádný jejich hráč nebyl, pouze tři naši. Tyhle dvě situace s psychikou kluků zamávaly. Pak už nebyla síla v tom mrazu výsledek otočit. Nebyl na to morál, jak se říká.

O. Prepsl [-] - J. Svatonský [-] (62. V. Hajnoš [-] ) , J. Juříček [-] , B. Velička [-] , M. Hladík [-] (84. T. Papík [-] ) , Z. Staněk [-] , A. Varadi [-] , D. Kučera [-] (62. M. Indra [-] ) , O. Škorik [-] , P. Literák [-] , M. Švrček [-]

FK Hodonín
M. Petráš [-] - P. Fila [-] , P. Bohun [-] , M. Holek [-] (87. J. Pazdera [-] ) , L. Bobčík [-] (87. P. Kyselka [-] ) , P. Švantner [-] , M. Kadlec [-] , O. Sukup [-] , R. Smékal [-] (80. T. Jáger [-] ) , P. Dressler [-] , D. Helísek [-]

ŽK: 40. D. Kučera .
Počet diváků: 238. Rozhodčí: Kolář Jaroslav - MANKOVECKÝ Tomáš, MACRINEANU Jiří.