--

--

Frýdlant udolal v domácím duelu Blansko

12

Soutěž MSFL pokračovala od pátku 28. 10. již 13. kolem. Hrálo se o důležité body na špici tabulky i v nižších patrem. Frýdlant v důležitém utkání urval doma tři body za výhru nad Blanskem.

První poločas bez branek

Blansko v posledních třech zápasech vstřelilo 10 branek a utkání začalo aktivněji.

Jako první se v 11. minutě dostal k zakončení hostující Thon.

Domácí si první vážnější příležitost připravili ve 26. minutě. Míč putoval od brankáře Prepsla až za obranu soupeře a těsně před vybíhajícím gólmanem Nešetřilem stačil ještě do balonu kopnout Velička. Na stadionu pak všichni soustředěně sledovali, zda si míč najde cestu do opuštěné branky, ten ale bohužel skončil pouze na tyči.

První poločas tak skončil bez branek.

Domácí Velička rozhodl

To hlavní se pak událo na samém počátku druhého dějství.

Ve 49. minutě brankář hostí podklouzl, čehož využil Juříček a blanenský gólman jej následně fauloval. K exekuci pokutového kopu se postavil Velička, brankář Nešetřil svou chybu dokázal napravit, když penaltu zneškodnil.

O pět minut později poslal domácí Hajnoš do vápna parádní centr a nekrytý Velička se už tentokráte nemýlil. Hlavou poslal míč od země koníčkem přesně k levé tyči – 1:0.

Blansko se s nepříznivým stavem nechtělo smířit, ale domácí obrana pracovala zcela bezchybně.

V 79. minutě to byl znovu domácí Hajnoš, který centrem hledal v šestnáctce soupeře svého spoluhráče, ale Kučera mířil hlavou těsně vedle pravé tyče.

V nastaveném čase pak mohl vedení domácích pojistit právě Kučera, který dostal do úniku přihrávku od Juříčka, jeho následný pokus však zlikvidoval Nešetřil.

Domácí si tři body nenechali vzít.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Martin Šrámek - trenér: Za výhru jsme úplně šťastní, to nebudu zastírat. Věděli jsme, že je to důležitý zápas a hlavně jsme věděli, že Blansko hraje teď dobrý fotbal. Viděl jsem jejich poslední utkání, kdy dali v posledních třech duelech deset gólů. I když jich stejný počet inkasovali, tak ta jejich síla směrem dopředu byla teď enormní.

O. Prepsl [-] - J. Svatonský [-] (76. D. Kučera [-] ) , J. Juříček [-] , B. Velička [-] , M. Hladík [-] , V. Hajnoš [-] (82. T. Papík [-] ) , Z. Staněk [-] , O. Škorik [-] , M. Indra [-] , R. Šafner [-] , M. Švrček [-]

FK Blansko
P. Nešetřil [-] - F. Smrčka [-] , G. Dano [-] , T. Černý [-] , M. Kamenský [-] , K. Jaroš [-] (62. B. Abdellaoui [-] ) , D. Thon [-] , M. Kapur [-] , F. Holman [-] (73. T. Alassane [-] ) , T. Feik [-] (73. K. Crhan [-] ) , T. Chyla [-] (62. R. Rajčinec [-] )

ŽK: 50. P. Nešetřil , 67. T. Černý , 79. M. Kapur .
Počet diváků: 325. Rozhodčí: Ogrodník Vlastimil - POLÁČEK David, KOSTELNÍK Tomáš.