--

Uničov kraloval na hřišti Frýdlantu

29. M. Hladík - 5. A. Krč , 20. V. Koutný , 48. R. Šafner (vl.) , 54. T. Komenda , 72. J. Svoboda
9

V rámci 11. kola MSFL se očekával vyrovnaný boj o body na hřišti nováčka z Frýdlantu, kam přijel výsledkově nevýrazný Uničov. Nakonec z toho byl však debakl domácích, kteří podlehli Uničovu vysoko 1:5.

Tři branky za poločas

Zápas dvou sousedů v tabulce začal lépe pro hosty z Uničova.

Už v 5. minutě zahrával Vichta rohový kop a nikým nepokrytý uničovský kanonýr Krč napálil míč krásně z voleje na vzdálenější tyč – 0:1.

Hosté byli aktivnější a v 18. minutě se dral do dalšího zakončení Komenda, tomu však radost překazil brankář Prepsl, který jeho ránu vyrazil na roh.

A z něj opět udeřilo. Ambrozek poslal míč na malé vápno, ten se následně odrazil ke Koutnému, který prostřelil před sebou vše, co mu stálo v cestě – 0:2.

Ve 29. minutě se domácí vrátili do hry o body. Juříček krásně vyslal do úniku Hladíka, ten nejprve ustál souboj s hostujícím Coufalem, aby pak nadvakrát přeci jen procedil míč do hostující brány – 1:2.

Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Hosté si výhru pohlídali

Také úvod druhého dějství patřil Uničovu.

Ve 48. minutě dostali hosté možnost dalšího rohového kopu a po něm si dal domácí Šafner nešťastně vlastní branku – 1:3.

A aby toho nebylo pro domácí málo, tak se nechal vyloučit Adam Varadi.

Uničov toho využil hned vzápětí. V 54. minutě zahrával od střídaček standardní situaci a nekrytý Komenda upravoval již na 1:4.

V 72. minutě z brejku upravoval hostující Svoboda na konečných 1:5.

Hosté si tak odvážejí všechny body.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Martin Šrámek - trenér: “Dnešní utkání určitě rozhodly standardky, kdy jsme první čtyři góly dostali právě z nich. Tam se to všechno odvíjelo."

O. Prepsl [-] - J. Svatonský [-] , J. Juříček [-] (62. Z. Staněk [-] ) , B. Velička [-] (81. T. Papík [-] ) , M. Hladík [-] , V. Hajnoš [-] (62. D. Kučera [-] ) , A. Varadi [-] , O. Škorik [-] , R. Šafner [-] (62. D. Kulhánek [-] ) , P. Literák [-] , M. Švrček [-]