--

--

Hranice vyloupily Blansko

10

Sedmým kolem pokračovala od pátka do neděle soutěž MSFL. Po sedmi odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, která ve šlágru kola zvítězila 2:1 na půdě druhých Rosic. Hranice vyhrály na hřišti Blanska a v nováčkovské sezóně si připsaly další tři body.

Domácí šli do vedení

Hosté vstoupili do utkání jako uragán a ihned po rozehrávce se dostali k nebezpečnému zakončení.

Rolinc vyslal nepříjemný pokus, který musel likvidovat Nešetřil.

Následně se hra odehrávala mezi šestnáctkami, oba týmy měli k dispozici několik standardních situací, žádná však nevedla k většímu ohrožení branky.

Ve 36. minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí kopali rok a Filip Holman z něj přesně našel hlavu Tomáše Feika, který rozvlnil síť a ukončil tak dlouhé blanenské čekání na vstřelený gól, jenž trvalo přes 440 minut - 1:0.

Za tohoto stavu se i odcházelo do kabin.

Hranice utkání otočily

Krátce po změně stran trefil hostující brankář Tomečka při odkopu svého spoluhráče. Nechybělo mnoho a Tulajdan mohl uklízet míč do prázdné branky, na chvíli však zaváhal a u míče byl jako první hostující brankář.

Poté již hosté začali ovládat hřiště a domácí tým zcela vypadl z role.

V 54. minutě se do centru ze strany položil Hapal a Nešetřil opět podržel svůj tým.

V 60. minutě se už ale hosté dočkali. Po obléhání domácí branky propadl míč až na nekrytého Radima Kundrátka, který hlavou trefil odkrytou část branky a vyrovnal.

V 67. minutě střílel z hranice šestnáctky Dittmer a jeho povedenou střelu vyrazil domácí Nešetřil na roh. Následně si stejný hráč osamocený naskočil na centr z rohového kopu a hlavou nedal Nešetřilovi šanci.

Domácí fotbalisté se nemohli dostat do hry, hosté kralovali v osobních soubojích a nepouštěli Blansko z jeho obranné poloviny.

V 82. minutě Nešetřil zlikvidoval nájezd útočníka Hapala a držel svůj tým ve hře.

Žádnou šanci si už ale blanenští vypracovat nedokázali a v 5. nastavené minutě pečetil výhru Hranic Heřmánek.

Blansko tedy na domácím hřišti prohrálo 1:3 a už 5 kol čeká na bodový zisk.

FK Blansko
Petr Vašíček - trenér: ​,,Nemyslím si, že bychom odpadli kondičně, spíš je to už psychická záležitost. Začali jsme se bát o výsledek a Hranicím stačil důraz, na který jsme hráče upozorňovali."