--

Rosice i nadále stíhají první Kroměříž

49. L. Raab - 2. A. Fila , 16. J. Koláčný , 51. A. Fila , 82. P. Drbal
9

Pátým kolem, ale již šestými zápasy v nové sezóně, pokračovala o víkendu soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, kterou pronásledují Rosice a stále neporažené béčko Slovácka. Rosice i nadále potvrzují parádní formu, vyhráli s přehledem ve Vítkovicích a jsou dva body v závěsu za první Kroměříží.

Rosice šly rychle do vedení

Rosickým vyšel vstup do utkání, když na konci 1. minuty prodloužil Novák hlavou aut Černého na nabíhajícího Filu a ten zblízka otevřel skóre – 0:1.

Ve 14. minutě se po centru zprava ocitl sám před Květoněm Praks, domácího brankáře však nepřekonal.

O další dvě minuty později obral Koláčný o míč jednoho z domácích obránců, dalšího obešel a přesnou střelou k levé tyči navýšil vedení Slovanu – 0:2.

Ve 21. minutě odvrátila vítkovická obrana centr Sedláčka přímo ke Koláčnému, jehož dorážce zabránil v cestě do sítě jeden z bránících hráčů Vítkovic.

Domácí vyslali první střelu na Zádrapu ve 35. minutě, Raabův pokus byl tvrdý, ale nepřesný.

Ve 40. minutě přihrál Sedláček na šestnáctku Filovi, který z voleje těsně přestřelil branku domácích.

Do šaten tak šli hosté s dvoubrankovým náskokem.

Hosté si výhru pohlídali

Vítkovičtí se vrátili do zápasu krátce po změně stran, kdy Raab zužitkoval vynikající přihrávku mezi obránce a sám před Zádrapou se nemýlil – 1:2

O možné drama se domácí sami připravili v 51. minutě další hrubou chybou, když Fila vystihl malou domů jednoho z obránců, obešel Květoně a střelou do prázdné branky vrátil hostům dvougólové vedení – 1:3.

V 54. minutě mohl Fila zkompletovat hattrick, po rohu Koláčného ale hlavičkoval vedle.

V 65. minutě se po centru Černého dostal k zakončení Koláčný, i on však branku přestřelil.

V 82. minutě zahrávali rosičtí přímý kop, míč z kopačky Černého přihrál Novák hlavou Drbalovi a ten hlavičkou do protipohybu Květoně pečetil výhru Slovanu – 1:4.

Utkání hrané před vynikajícími fanoušky skončilo výhrou hostů 4:1.

FC Slovan Rosice
Tomáš Praks - hráč hostí: „Soupeř nám nahrál na gól hned po startu zápasu, chvíli na to jsme přidali druhou branku. O poločase jsme si říkali, že musíme chytit začátek druhé půle, což se bohužel nepovedlo."