--

--

Znojmo i nadále gólově tápe

7

Třetí podzimní kolo MSFL je dohráno a jisté je, že se stoprocentní bodovou bilancí zůstává v čele tabulky osamocena Kroměříž. Znojmo, které se trápí v nové sezóně střelecky, přivítalo na domácím hřišti nováčka z Vítkovic. Utkání skončilo 0:0, což znamenalo první bod v sezóně pro hosty, ale zároveň prodloužení střeleckého trápení pro domácí.

První poločas bez branek

Domácí naskočili do utkání posilněni bodovým ziskem z minulého kola, když remizovali 0:0 na hřišti béčka Slovácka.

Znojemští zároveň chtěli i ukončit gólový půst, který je od úvodního kola provází a na Slovácku orazítkovali jen tyče.

Naopak hosté čekali na první body.

Úvodní poločas byl vcelku vyrovnaný, když se oba týmy dostávaly do šancí, ale žádnou z nich nedokázaly proměnit.

Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:0.

Penalta pro domácí

V druhém poločase už hráli spíše domácí a snažili se překlopit utkání na svoji stranu.

Hosté pozorně bránili a odolávali šancím soupeře.

Pak ovšem přišla 75. minuta a pokutový kop pro Znojmo, což byla ideální šance ke třem bodům a ukončení gólového půstu. To se však nepodařilo - proti byl Květon v brance hostí, který domácího střelce vyčapal.

Utkání nakonec skončilo dělbou bodů za remízu 0:0.

Znojemští tak mají z úvodních třech kol 2 body, oba za bezbrankové remízi a stále čekají na svůj první gól v nové sezóně.

Vítkovičtí naopak slaví první bod.

1. SC Znojmo FK
Petr Kylíšek - asistent trenéra: "Dnešní zapas jsme sice odehráli opět vzadu s nulou, ale chyběla nám větší agresivita v zakončení. Šancí a brejkovych situaci jsme si dnes vytvořili víc než dost. Finální fáze nebyla dobra. Bod ze Slovácka jsme brali, ale dnes je pro nás bod velká ztráta."

MFK Vítkovice
Karel Semelka - asistent trenéra: "V dnešním utkání MSFL nás čekal soupeř ze Znojma. Hlavně jsme chtěli zachytit začátek utkání, což se nám myslím celkem dařilo. První poločas jsme hráli aktivně a vytvořili jsme si několik slibných šancí. Druhý poločas už z naši strany byl o poznání horší. A díky Květonovi, který zneškodnil pokutový kop, si vezeme ze Znojma bod. Kluky chci pochválit za přístup a bojovnost."

F. Chmiel [-] - M. Krakovčík [-] , L. Lukčo [-] , T. Prokeš [-] , D. Komínek [-] , A. Kartišovs [-] , T. Nnadi [-] , F. Pálfi [-] (73. J. Špalek [-] ) , M. Goncalves [-] , M. Březina [-] (57. M. Berete [-] ) , J. Mrkva [-]

J. Květon [-] - L. Raab [-] , M. Pecuch [-] , J. Vrbka [-] , M. Richtár [-] , S. Žák [-] (88. J. Tkáč [-] ) , M. Motyčka [-] , F. Zouhar [-] , J. Hrušovský [-] , J. Tamajka [-] , M. Němec [-]

ŽK: 91. A. Kartišovs , 95. F. Chmiel - 68. L. Raab , 71. J. Květon .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: ŠIMONÍK David - DROZDY Luboš, BĚLÁK Marek.