--

--

Hodonín jede dál

9

Druhé podzimní kolo MSFL je za námi a se stoprocentní bodovou bilancí zůstává trojlístek Hodonín, Kroměříž a Rosice. Hodonín vstoupil do soutěže excelentně, když ve druhém kole navázal na výhru 7:0 nad Znojmem a zvítězil opět s čistým štítem, tentokrát 1:0 ve Vítkovicích

Domácí držel brankář Květoň

Souboj dvou nováčků soutěže, kteří měli rozdílný start v prvním kole. Hodonín deklasoval 7:0 Znojmo a Vítkovice prohrály na hřišti dalšího nováčka Frýdlantu nad Ostravicí 2:1.

Do prvních šancí dostávali hosté, když už v páté minutě předvedl skvělý zákrok brankář Vítkovic Květon a o pět minut později úřadoval opět.

Ještě ve 28.minutě se předvedl domácí brankář a zřejmě už se na to domácí nemohli dívat a zaútočili konečně také.

Ve 33.minutě se tak musel činit i gólman na druhé straně, aby pokryl šanci domácích.

Skóre utkání mohli otevřít před minutu před přestávkou domácí fotbalisté. V samostatném úniku však selhalo zakončení.

Hlavním hrdinou prvního poločasu byl zcela jistě domácí brankář Květon, který svými zákroky zachránil nespočet situací.

Do kabiny se šlo za stavu 0:0.

Červená pro domácí a gól hostí

Bezbrankový stav ukončil hostující Holek, který se prosadil v 54.minutě a poslal Hodonín do vedení.

V 66.minutě Richtár navíc neubrzdil svůj sprint vůči odraženému balónu a velice nebezpečně přeskočil hlavu brankáře Petráše.To se nelíbilo jak ohroženému gólmanovi, tak také sudímu a domácí hráč opouští hřiště s červenou kartou.

V 73.minutě mohlo být vyrovnáno. Obrovskou šanci spálil jeden z vítkovických útočníku, když při volném kopu kousek od hranice velkého vápna napálil domácí forvard svou střelu pouze do břevna.

Čtyři minuty před koncem měly Vítkovice další šanci ke srovnání, výborně ale zasáhl hostující brankář Petráš.

Vítkovice v deseti kousaly, ale Hodonín si odváží všechny body a v soutěži navíc ještě neinkasoval.

MFK Vítkovice
Karel Semelka - trenér: Spokojeni určitě nejsme, ale platí zároveň to, že po dvou prohrách nepanikaříme.

FK Hodonín
Patrik Dressler - hráč: V zápase jsme byli jasně lepším týmem. V prvním poločase jsme si vypracovali minimálně 4 stoprocentní šance, které se nám nepodařilo proměnit. Po změně stran jsme po krásné akci vstřelili branku a i když byli domácí i v deseti nepříjemní, tak jsme hrozili z rychlých brejků. Vezeme tak tři body.

J. Květon [-] - M. Cacek [-] , M. Richtár [-] , M. Pecuch [-] (85. J. Jelen [-] ) , J. Hrušovský [-] (53. J. Vrbka [-] ) , J. Tkáč [-] , M. Motyčka [-] , F. Zouhar [-] , M. Němec [-] , J. Raška [-] , A. Kebísek [-] (57. S. Žák [-] )