Bystřice nestačila na Žďár

7

Okresní derby vyšlo lépe hostům, kteří zakončili podzim třemi body.

Po půli nerozhodně

Poslední podzimní zápas začal převahou hostů, ale po chybě obrany v jejich rozehře otevřeli skóre domácí. Ti se dostali v 10. minutě do vedení po brance Chloupka - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, což jsem jim povedlo v 36. minutě, kdy po centru z levé strany zakončil hlavou Vokoun - 1:1. Utkání tak bylo do druhé půle otevřené pro oba celky.

Hosté po přestávce rozhodli

Druhá půle začala výborně pro hostující mužstvo. V 49. minutě poslal střelou k tyči kanonýr Šerý žďárské do vedení- 1:2. Touto desátou podzimní brankou se dostal do vedení v tabulce střelců. A hosté nadále pokračovali v aktivní hře. V 51. minutě Kunstmüller zatáhl míč po pravé straně a nahrál před odkrytou branku Henzlovi - 1:3. Domácí zahrozili v 54. minutě, ale nebezpečný centr z levé strany hosté odvrátili.V 66. minutě se ve vápně uvolnil Henzl, ale jeho dobrou střelu brankář Petr vyrazil. V 73. minutě měl definitivní rozhodnutí na kopačce po přihrávce z pravé strany Kunstmüller, ale z malého vápna přestřelil bránu. Domácí naopak v 84. minutě po standardce snížili Prášilem - 2:3. V nervózním závěru domácí již nevyrovnali. Naopak rozhodčí vyloučil v poslední nastavené minutě domácího Prášila a hostujícího Severu.

SK Bystřice nad Pernštejnem
Oldřich Veselý (trenér): Kdyby se nám více dařilo, tak jsme mohli soupeři odskočit, ale to se nestalo. Celkově měl první poločas Žďár více ze hry. Snížení ke konci nás probudilo, ale času už bylo málo.

M. Petr [-] - L. Chloupek [-] , J. Pačovský [-] (88. A. Toman [-] ) , D. Šmerda [-] (78. A. Jiránek [-] ) , M. Malý [-] , T. Padrtka [-] (78. R. Matocha [-] ) , R. Sklenář [-] , F. Adamec [-] , M. Prášil [-] , T. Vařejka [-] , M. Svoboda [-]