Rosice vyhrály ve Frýdku-Místku

8

Rosice vybojovaly šestou venkovní v řadě a dál se drží na předních příčkách.

Poločas pro hosty

V 5. minutě napřáhl z dálky hostující Koláčný, jeho pokus skončil metr vedle pravé tyče.

V mnohem nebezpečnější příležitosti se v 7. minutě ocitl po přihrávce Nováka Kulík, jeho střelu z hranice šestnáctky vytěsnil domácí Gergela konečky prstů na roh.

Domácí vyslali první střelu na branku v 9. minutě, pokus Konečného skončil nad.

V 15. minutě pálil tvrdě opět Koláčný, míč z jeho kopačky skončil po zákroku Gergely těsně nad břevnem.

Ve 28. minutě podnikli rosičtí rychlý protiútok, na jehož konci byl centr Přerovského, hlavička Nováka do břevna a dorážka Fily do sítě – 0:1.

Frýdečtí mohli srovnat ve 32. minutě, kdy se po centru zprava ocitl sám před Drobkem Vlachovský, branku však minul.

Minutu na to zkoušel Gergelu z úhlu překonat Praks, domácí golman změnu skóre nepřipustil. Praks se k zakončení dostal i ve 38. minutě, i tentokrát byl úspěšnější Gergela.

A když vzápětí brankáře Frýdku nepřekonal střelou z 20 metrů ani Koláčný, šlo se do kabin za těsného vedení Slovanu.

Rosice vedení navýšily

Ve 47. minutě si na Gergelovi vylámal zuby i Přerovský, jehož přízemní střelu vyrazil strážce domácí svatyně na roh.

O minutu později potáhl po levé straně míč Fila, následně jej předložil Dobrovodskému a ten krásnou střelou do levého horního rohu branky zvýšil – 0:2.

V 66. minutě zkoušel domácí vrátit do hry Kovařík, míč z jeho hlavy ale Drobek ukryl ve svých rukavicích.

Definitivní klid mohl v 71. minutě dopřát rosickým Koláčný, který se po přihrávce Přerovského a kličce jednomu z obránců ocitl sám před Gergelou, ten však svůj tým podržel a míč vyrazil na roh.

V 74. minutě se činil na druhé straně i Drobek, který v samostatném nájezdu vychytal Kovaříka.

Pojistky se fotbalisté Slovanu dočkali v 84. minutě, kdy Černého centr z pravé strany uklidil přesně k levé tyči Novák – 0:3.

Poslední branka zápasu padla v 89. minutě, kdy Kozel posadil roh přímo na hlavu Kulíka a ten nedal Gergelovi šanci zasáhnout – 0:4.

MFK Frýdek-Místek
Robert Pištěk: Řada hráčů, a především těch zkušených, by si měla sáhnout do svědomí, protože jejich výkony jsou velmi podprůměrné. Bohužel na tom aktuálně nemůžeme stavět. Byl bych opravdu rád, aby se všichni vzpamatovali, protože nás nyní čeká další těžký soupeř, kterým je Kroměříž.

M. Gergela [-] - P. Rubý [-] , T. Hykel [-] (83. L. Dadak [-] ) , M. Kovařík [-] , J. Martiník [-] (65. M. Kostka [-] ) , M. Vlachovský [-] , P. Zupko [-] (61. T. Kohut [-] ) , D. Konečný [-] , M. Velner [-] , J. Massaniec [-] , J. Blejchař [-]