--

Zápas "béček" ovládla domácí Ostrava

28. J. Drozd , 84. M. Jaroň
12

Soutěž MSFL pokračovala od pátku 28. 10. již 13. kolem. Hrálo se o důležité body na špici i v nižších patrech tabulky. Béčko Baníku si v souboji s béčkem Slovácka připsalo tři body.

Domácí šli do vedení

Baník proti sousedovi v tabulce začal s chutí.

V 19. minutě zakončoval po brejku Jaroň, ale jeho rána šla nad.

Vzápětí zahrával Baník roh, po němž se hlavou ideálně do míče položil Říha, ale hostující brankář Borek předvedl neméně dobrý zákrok.

Ve 28. minutě ale Baníku vyšla postupná kombinace po levé straně, centr ze strany přenechal Smékal Drozdovi, který prudkou střelou pod břevno otevřel skóre - 1:0.

Domácí ze své aktivity vytěžili ještě další šanci, ale Krupičkova hlavička skončila těsně vedle tyče.

Těsně před poločasem to domácí mohlo mrzet. Po faulu na unikajícího Jurošku se kopala penalta, kterou ale sám postižený neproměnil, jelikož domácí gólman Hrubý jeho záměr vystihl a ránu vyrazil nad bránu.

Domácí si výhru pohlídali

V úvodu druhé půle se Baník chvíli hledal.

Po změnách v sestavě se ale do jeho hry vrátila jistota a Smékal mohl výhru pojistit, na Borka ale nevyzrál.

To se povedlo až deset minut před koncem střídajícímu Jaroňovi, který rychlý kontr vyřešil s přehledem a Borka překvapil dokonalým lobem z dvaceti metrů.

Béčko Baníku si tak připsalo už osmý zápas v řadě bez prohry.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Odehráli jsme velmi dobře první poločas. Vstřelili jsme gól a vytvořili si i několik dalších šanci, ale nakonec jsme o náskok mohli i přijít. Po chybě v defenzívě jsme čelili penaltě, ale věřil jsem, že Hrubas bude úspěšný, a on i vytáhl parádní zákrok. Začátek druhé půle jsme neodehráli dobře, měli jsme jednoduché ztráty. Soupeř nás přehrával, ale vzadu jsme to ve spolupráci s gólmanem zvládli. Pak jsme sestavu prostřídali, zlepšili jsme pohyb bez míče a zlepšený výkon jsme korunovali druhým gólem. Zasloužená výhra

- M. Hrubý [-] , M. Temel [-] , D. Smékal [-] , Z. Říha [-] , J. Fulnek [-] (59. F. Sotorník [-] ) , D. Holaň [-] , J. Drozd [-] (80. T. Barkov [-] ) , P. Jaroň [-] (73. M. Jaroň [-] ) , S. Muhammed [-] (46. S. Charles [-] ) , D. Krupička [-] (73. M. Obuch [-] ) , R. Zálešák [-]