--

--

Kroměříž potvrdila roli favorita

10

Soutěž MSFL pokračovala od pátku 28. 10. již 13. kolem. Hrálo se o důležité body na špici i v nižších patrech tabulky. První Kroměříž nechala zapomenout na porážku v Hlučíně a porazila doma Vrchovinu.

Domácí šli do vedení

Domácí byli v utkání jasným favoritem a od úvodních minut diktovali tempo hry.

Už v prvních sekundách hry měl velkou šanci domácí Cupák, ale nedal.

To domácí dlouho nemrzelo, jelikož ve 4. minutě rozjeli pohlednou kombinační akci, na jejímž konci se na hranicí vápna výborně zorientoval Chwaszcz a mazáckou střelou po zemi k tyči otevřel skóre zápasu - 1:0.

Domácí stále útočili a ve 21. minutě přidali druhou branku. Po jedné z dalších přesných a rychlých kombinací prostrčil míč Matoušek do vápna na zprava nabíhajícího obránce Vyhlída, který z úhlu prudkou ránou prostřelil brankáře Šmídu - 2:0.

Ve 30. minutě pálil prudce domácí Houser, ale brankář Šmída jeho ránu kryl.

Na druhé straně proti podobné ráně Nečase z 32. minuty musel zasahovat Lebánek.

V poslední pětiminutovce první půle si domcí vybrali první slabší chvilku a hosté vycítili šanci na snížení.

Nejprve po centru Nečase minul míč hlavou v šanci Batelka, ale ve 42. minutě se už hosté radovali. To Matulka využil zaváhání Tiahla v prostoru u domácí střídačky, odkud se přes další dva hráče dostal až do vápna, kde technickou střelou asi z třinácti metrů překonal Lebánka - 2:1.

Gól do šatny a rázem bylo o co hrát.

Domácí si výhru pohlídali

Branka do šatny na domácích nezanechala velké stopy.

Na rozdíl dvou branek vrátil skóre chvíli po pauze Cupák, který po rohovém kopu potřetí rozvlnil síť za Šmídou - 3:1.

Celý druhý poločas byl ve znamení převahy domácích, kteří i přes dobré situace další branku nepřidali.

Dvě příležitosti Chwaszcze zastavil těsný ofsajd, po křídelní akci Sedláka s Cupákem se v 69. minutě k míči před brankou dostal Jeleček, ale brankář Šmída vyrazil.

Poté o sobě dal vědět střídající domácí Červenka, jehož ránu z 78. minuty kryl Šmída a podobně domácí záložník pálil o pár minut později a když už byl brankář překonán, tak jej na brankové čáře zastoupil spoluhráč Jícha a míč vykopl mimo nebezpečí.

Hosté se za celý druhý poločas k vážnější šanci nedostali a domácí tak berou potřebné body.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér: Jsem spokojený s hrou, která měla dobrou úroveň, i výsledkem. Jediné, co mě mrzí, jsou neproměněné šance. Mohli jsme dát daleko víc gólů. Na koncovku i finální fázi se musíme zaměřit, protože v jiných zápasech by nás to mohlo stát body. Tentokrát jsme utkání ale zvládli.

J. Lebánek [-] - D. Jambor [-] (65. M. Sedlák [-] ) , Š. Chwaszcz [-] (79. J. Dočkal [-] ) , D. Plecitý [-] (65. P. Červenka [-] ) , Š. Vyhlíd [-] , T. Jeleček [-] , T. Matoušek [-] (89. E. Mlčoch [-] ) , A. Houser [-] (79. M. Surynek [-] ) , M. Cupák [-] , O. Tiahlo [-] , P. Zavadil [-]