--

--

Kroměříž ztratila body s béčkem Zlína

9

V 11. kole MSFL hostila doposud neporažená Kroměříž béčko Zlína a určitě si dělala zálusk na další tři body. Nakonec se musela spokojit s bodem.

První poločas bez branek

Po celé utkání se hrál otevřený a svižný fotbal, který měl náboj, ale chybělo mu ještě více zakončení a více branek.

Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším celkem a v první dvacetiminutovce zahrozil hlavičkou Chwaszcz.

Ve 33. minutě potáhl míč středem domácí Cupák a krásnou kolmicí vyslal kupředu Sedláka, který ale sám před Šiškou volil zakončení opačnou nohou šajtlíí a trestuhodně minul.

Aktivní Cupák pak ve 35. minutě prostrčil do vápna na Housera, ale tomu se v pádu míč sklouzl na holeň a zakončení šlo nad.

Hosté se k prvnímu zakončení dostali až ve 36. minutě, když prudkou střelu Hellebranda musel krotit pozorný Dostál.

Po této akci se zlínští osmělili a do konce poločasu zahrozili ještě jednou, ale nebezpečnou hlavičku perfektně zblokoval obránce Jeleček.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Hosté si odvážejí bod

Z počátku druhé půle se hrál vyrovnaný fotbal, přičemž tempo bylo poněkud pomalejší oproti první půli.

Prudkou střelu Hrdličky musel vytahovat nad břevno brankář Dostál.

Okolo 55. minuty si domácí vytvořili tlak a jeho vyústěním bylo zasloužené vedení. Na rohový kop Jelečka si naskočil Zavadil a odražený míč pohotově umístil do sítě - v 58. minutě 1:0.

Domácí se pak velmi zlobili na hlavního rozhodčího, že skopnutí Plecitého zezadu uvnitř vápna při pokusu o střelu nepotrestal pokutovým kopem.

Kroměříž i přes další šance nedokázala své vedení navýšit a přišel trest.

Když už to vypadalo, že domácí udrží hubené, ale případně zasloužené vedení, tak přišel v devadesáté minutě útok Zlína po levé straně, nedostoupení u lajny i ve vápně, kde centrovaný míč šťastně tečoval Valenta mimo dosah brankáře Dostála a zasloužil se o nečekanou remízu - 1:1.

FC TRINITY Zlín B
Bronislav Červenka - trenér: Zápas jsme měli pod kontrolou. Kdyby to skončilo 1:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme z ojedinělé situace po poziční a technické chybě, kdy jsme po jednoduchém centru od rohového praporku nedokázali odkopnout míč, obdrželi náhodný gól. Zpětně mě mrzí, že jsem do sestavy nesáhl dřív, na posledních deset minut jsem tam měl dát čerstvější kluky z lavičky, protože mladí a běhavější Zlíňané v tu chvíli přehrávali naši středovou řadu. Jinak jsme měli hru pod kontrolou a měli tam několik momentů, které se daly dořešit daleko lépe. Bohužel jsme ve zbytku utkání nebyli schopní přidat druhý gól a po hrubce v závěru jsme o výhru přišli.