--

--

Hlučín se veze na úspěšné vlně

9

V rámci 11. kola MSFL se utkaly týmy ze špičky tabulky, když do Rosic zavítal Hlučín. Fotbalisté Hlučína po trochu rozpačitém úvodu sezóny chytli úspěšnou výsledkovou vlnu a po výhře v Rosicích se vyhoupli na druhé místo tabulky.

Hosté šli do vedení

Jednoznačným šlágrem 11. kola MSFL bylo utkání mezi domácími Rosicemi a Hlučínem. Oba týmy se totiž utkaly v přímém souboji o 2. místo v tabulce.

Hlučín vstoupil do utkání lépe, když už v 9. minutě Mládkova křižná střela jen těsně minula levou tyč.

O dvě minuty později se zjevil v obrovské šanci Smékal, ale sám před brankářem Zádrapou neuspěl.

Slibné střelecké příležitosti měli v průběhu první půle i hostující Zajíček s Putyerou.

Za svoji aktivitu byl Hlučín odměněn ve 34. minutě, kdy nenápadná střela Zajíčka překvapivě zapadla až za záda Zádrapy - 0:1.

Do kabin se málem šlo za remízového stavu, když dvě minuty před koncem prvního poločasu se ocitl za hlučínskou obranou domácí Sedláček, ale hrdinou okamžiku se stal brankář Lapeš, který jeho pokus zneškodnil.

Domácí přidali, ale na body to nestačilo

Rosice po změně stran přidaly a vytvořily si převahu, z níž pramenila vyrovnávající branka. Kolačný v 63. minutě vypálil z hranice vápna a střelou do protipohybu nedal Lapešovi šanci - 1:1.

Rosice poté převzaly iniciativu, měly šance, ale hosté vše ustáli.

V 80. minutě naopak spálil velkou tutovku hostující Lehnert.

Hlučín to však mrzet nemuselo. O minutu později Praus šikovně vysunul střídajícího Moučku a ten přesnou střelou na přední tyči vrátil Hlučínu vedení - 1:2.

Domácí mohli vyrovnat v 85. minutě, Lapeš ale proti sólu Dobrovodského vytáhl vynikající zákrok.

Závěr byl hektický, ale Hlučín nakonec těsné vedení 2:1 uhájil a poskočil na druhé místo tabulky!

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: "Podle mého názoru jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Kromě dvou gólů jsme si vytvořili ještě další velké šance. Rosice předváděly celkem náročný a jednoduchý fotbal. Po přestávce nám trošku dělaly problémy jejich nákopy, ale po vyrovnávací brance se k tomu kluci správně postavili a rozhodli o vítězství."