--

--

Další tři body pro Kroměříž

8

Kroměříž se i po 9. odehraném kole drží bezpečně v čele tabulky, kde se její náskok ještě navýšil. Velké Meziříčí si odváží poměrně příznivou prohru 1:3.

2:0 do poločasu

Od úvodních minut domácí dominovali a už po úvodních pěti minutách mohli vést o dvě branky, ale své šance neproměnili.

Skóre poté otevřel domácí kapitán Tomáš Matoušek, který po úniku sám na bránu propálil brankáře Lancmana - 1:0 v 21. minutě.

Těsně před pauzou se ve skrumáži ve vápně dobře zorientoval Chwaszcz a zvýšil na rozdíl dvou gólů - 2:0 ve 42. minutě.

Domácí si výhru pohlídali

Krátce po přestávce dostali hosté možnost pokutového kopu, který využil Plichta - ve 47. minutě 2:1.

V 70. minutě to bylo znovu o dvě branky, když se po pěkné akci z pravé strany Domácích dostal míč za vápnem k Jelečkovi, jehož pěkná střela skončila potřetí v brance hostujícího brankáře - 3:1.

Ke konci zápasu se hosté snažili alespoň snížit a Kroměříži se otvíraly možnosti k rychlým kontrům, ale branka už nepadla.

S ohledem na domácí klopýtnutí druhých Rosic se náskok Domácích na čele tabulky zvýšil na šest bodů.

FC Velké Meziříčí
Bronislav Červenka - trenér: Škoda, že jsme výsledek ještě nenavýšili, výhra mohla být výraznější, na druhou stranu druhá půle nebyla z našeho pohledu optimální. Neproměněné šance a celkově výkon ale přičítám také těžkému terénu, na kterém síly docházejí daleko dřív. Tým, jenž chce tvořit a útočit to na něm má vždycky složitější. I tak jsme ale pořád ve hře dominovali, na těžkém terénu se dobře pohybovali i kombinovali. Bohužel na rozbitém trávníku míč poskakoval, ztěžoval nám kombinaci. I tak jsme si vypracovali dost zajímavých momentů a příležitostí. Soupeře jsme naopak kromě jedné šance do ničeho nepustili. Kdyby to ale o přestávce bylo 3:0 nebo 4:0, bylo by to spravedlivější. Po pauze jsme sice inkasovali, ale dál hráli, snažili se.