--

Baník v utkání s Vrchovinou kraloval

8. P. Jaroň , 14. D. Smékal , 36. P. Jaroň , 39. D. Holaň , 49. D. Smékal (p.) , 54. D. Smékal - 61. P. Vacek
10

Sedmým kolem pokračovala od pátka do neděle soutěž MSFL. Po sedmi odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, která ve šlágru kola zvítězila 2:1 na půdě druhých Rosic. Béčko Baníku nedalo Vrchovině šanci, a ta odjížděla domů s porážkou 6:1.

Za poločas bylo hotovo

Baník do zápasu vlétl s velkou chutí. Netrvalo dlouho a vedl.

Jednu z rychlých kombinací protáhl domácí Chukwudi do vápna na Smékala, jehož první ránu ještě Šmída vyrazil, ale na druhý pokus už byl krátký - 1:0 v 7. minutě.

Ve 14. minutě už to bylo 2:0, když Smékal si naběhl za obranu hostí, gólmanovi udělal kličku do strany a do prázdné branky skóroval - 2:0.

Trvalá herní převaha vynesla domácím do půle ještě další dvě branky.

Nejprve v 36. minutě doklepl Fulnek míč do prázdné branky - 3:0.

A tečku za poločasem udělal průnikem a krásnou trefou o tyč blýskl domácí Holaň - ve 39. minutě 4:0.

Další tři góly ve druhé půli

Druhý poločas začal tak, jak probíhal ten první, a to převahou domácích.

Hned v úvodu druhého poločasu z pokutového kopu za faul na Barkova zvýšil Smékal na 5:0 a ve 48. minutě dovršil svůj hattrick.

V 54. minutě prostřelil brankáře hostí po další jednoduché kombinaci Barkov a už to bylo 6:0.

Pak už se brankostroj Baníku zastavil a soupeř se zmohl alespoň na čestný úspěch, který dal prudkou přízemní střelou z velkého vápna Vacek - 6:1 v 61. minutě.

Hostující Vacek tak napsal gólovou tečku za utkáním, které přineslo sedm branek a přesvědčivou výhru béčka Bníku 6:1.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: “Prvních šedesát minut z naší strany bylo výborných. Ve hře jsme naprosto dominovali, naše hra byla rychlá, přesná, zodpovědná, při ztrátě míče jsme byli důrazní v represinku a byla tam spousta oku lahodících akcí. Poté jsme prostřídali, dostali so hry tři dorostence a už to nebylo tak jednoznačné. S tím jsem nespokojen, a především s tím, že jsme vzadu neudrželi nulu.”

R. Murin [-] - D. Smékal [-] (66. L. Emmanuel [-] ) , D. Stoklásek [-] , J. Fulnek [-] , M. Jaroň [-] (60. D. Krupička [-] ) , D. Holaň [-] , J. Drozd [-] (46. T. Barkov [-] ) , P. Jaroň [-] (46. F. Sotorník [-] ) , S. Charles [-] , J. Juroška [-] , M. Temel [-] (66. P. Měkota [-] )