--

--

Hlučín veze tři body z Blanska

9

Pátým kolem, ale již šestými zápasy v nové sezóně, pokračovala o víkendu soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, kterou pronásledují Rosice a stále neporažené béčko Slovácka. Hlučín vyhrál podruhé v řadě, když porazil Blansko na jeho hřišti 3:0.

Poločas 0:2

První velkou šanci utkání měli domácí, Abdellaoui v 8. minutě nebezpečně vypálil na brankáře Lapeše, ten jeho střelu vyrazil na roh.

V 15. minutě Hlučín otevřel skóre zápasu, kapitán Plesník si našel centr z rohového kopu a přesnou hlavičkou rozvlnil síť - 0:1.

Blansko mělo více ze hry, ale byli to hosté, kteří dali domácím lekci z produktivity, protože Tomšů zvýšil na 0:2.

Blansko mohlo korigovat po střelecké příležitosti Thona ze 40. minuty, ale Lapeš svůj tým opět podržel.

Hosté si výhru pohlídali

Začátek druhé půle přinesl šance na obou stranách.

Hostující Plesník se Zajíčkem v gólových příležitostech neuspěli a blanenští nastřelili jen tyč.

V 67. minutě se hosté radovali z vedení 3:0, Zajíčkův centr z pravé strany našel nabíhajícího Moučku, a ten se hlavou nemýlil.

Hosté si tak z Blanska odvezli všechny body.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: "Bylo to náročné utkání. V Blansku se moc často nebude vyhrávat. Naštěstí jsme si pomohli standardkou a po pěkné akci pak přidali druhý gól. Soupeř nás potom trošku zatlačil standardkami, ale větší šanci si nevypracoval. Po třetí brance jsme již dominovali. Musím pochválit Šindlera, který předvedl vynikající výkon."