--

--

Uherský Brod si z Hlučína odvezl bod

12

Čtvrté podzimní kolo MSFL je dohráno a jisté je, že se stoprocentní bodovou bilancí zůstává v čele tabulky i nadále Kroměříž. Solidní vstup do soutěže zažívá také Uherský Brod, který vybojoval bod na hřišti silného Hlučína a celkově jich má už sedm.

První poločas bez branek

Hlučín v pátek večer přivítal Uherský Brod.

Po bezbrankové první půli udeřili nejprve po změně stran hosté, kteří navíc hrozili z nebezpečných brejků.

Nejprve však k první půli. Hlučín před utkáním sčítal absence, na lavičku se proto dostali i dorostenci.

V 18. minutě si při běžeckém souboji navíc poranil koleno zadák Wolf, kterého v obraně nahradil Tomšů.

První poločas moc zajímavých momentů nenabídl. Hlučín měl několik střel ze střední vzdálenosti a slibné útoky, které však nebyly dotaženy do úspěšné koncovky.

Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po brance na každé straně

Druhá půle nabídla mnohem zajímavější fotbal.

Vše nastartoval úvodní gól, který vstřelili v 52. minutě hosté. Hlučínská obrana propadla, míče se zmocnil Josefík a střelou z malého vápna propálil Lapeše.

Hlučín odpověděl v 60. minutě. Po rohovém kopu si odražený míč našel Putyera a přesnou střelou k tyči rozradostnil domácí publikum - 1:1. Domácí se hnali za tříbodovým ziskem,  Zajíček ale po individuální akci nastřelil tyč.

V 76. minutě si na zadní tyč naskočil Moučka, ale jeho hlavičku zlikvidoval brankář Somberg. Následně Somberg chyboval, když mu střela propadla za záda, ale nakonec dokázal míč zachytit na brankové čáře. Aktivní byl i střídající Šindler, který měl několik zajímavých pokusů.

Hlučín si zároveň musel hlídat nebezpečné uherskobrodské protiútoky, které v několika případech zaváněly gólem. A když se v závěru v koncovce neprosadil ani domácí Lehnert, skončilo utkání dělbou bodů 1:1.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: "Narazili jsme na velice kvalitního soupeře, který hrál výborně organizovaně, když poctivě bránil v bloku. Přesto si dovolím říct, že jsme ztratili dva body. Po vyrovnání jsme si vytvořili tři tutovky, které jsme bohužel zahodili. Mrzí nás to, protože jsme podali solidní výkon."