--

--

Hlučínu doma zvlhnul prach

9

Druhé podzimní kolo MSFL je za námi a se stoprocentní bodovou bilancí zůstává trojlístek Hodonín, Kroměříž a Rosice. Naopak Hlučín po přesvědčivém výkonu a výhře z prvního kola celkem překvapivě ztratil všechny body s Frýdkem-Místkem, když prohrál na domácím stadionu 0:1.

Hosté šli do vedení

Hlučín měl první vážnou příležitost zápasu, Moučka posunul míč Zajíčkovi, jehož střelu bravurním zákrokem zneškodnil brankář hostí Gergela.

O šest minut později padla první branka, ovšem do sítě hlučínského mužstva. Na Konečného centr si naběhl Kovařík a zblízka uklidnil míč přesně k tyči - 0:1.

Ve 21. minutě zahráli hosté povedený signál z rohového kopu, na jehož konci byla nebezpečná hlavička Massaniece, která těsně minula hlučínskou branku.

Hlučín měl v dalších minutách optickou převahu, ale přes obranný val Valcířů se těžko dostával k zakončení.

Do kabin tak šli hosté s vedením 1:0.

Skóre zůstalo beze změny

Domácí pokračovali ve snaze vyrovnat i ve druhém poločase.

V 53. minutě měli žlutozelení obrovskou příležitost vyrovnat, jenže Lehnertovu přihrávku na zadní tyč Zajíček netrefil podle představ a branku minul.

Po změně stran se hra přiostřila, padaly žluté karty, ale hosté hubené vedení poctivě bránili.

Hlučín měl sice převahu, ta však nepřinesla vyložené šance.

Naopak v 74. minutě mohl pečetit vedení Frýdku-Místku Hykel, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd.

Hlučín tak celkem překvapivě podlehl doma Frýdku-Místku 0:1.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: „Během utkání jsme vyrobili dvě chyby, soupeř jednu z nich potrestal. Špatně jsme dostoupili hráče, nechali ho odcentrovat a Kovařík prokázal svou kvalitu. Tlačili jsme se dopředu. Ovšem finální fáze nám moc nešla. Takový Lehnert za celý zápas dal snad deset balonů pod sebe, ale my jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Byli jsme více na míči, ovšem gól jsme nedali. Hráčům nemohu nic vytknout. Bojovnost a nasazení tam z naší strany byly. Utkání musíme hodit za hlavu a připravit se dobře na středeční pohár s Bohumínem."