--

--

Uherský Brod na úvod přehrál Velké Meziříčí

6

Letní pauza byla krátká a již v pátek 5. 8. se rozběhl naplno kolotoč podzimních zápasů MSFL. Jak jsou týmy na sezónu připraveni se odhalí až za pár kol, ale v rámci prvního kola bylo důležité to, že v duelu mezi Uherským Brodem a Velkým Meziříčím měli navrch domácí, kteří zvítězili 2:1.

V hlavní režii standardky

Uherský Brod sáhl před sezónou k trenérské rošádě, když Martina Ondu nahradil Lukáš Pazdera, který prožil tříbodovou soutěžní premiéru.

Nový kouč ČSK měl konečně k dispozici všechny své hráče. Domácí tým nastoupil do utkání kompletní, navíc se prezentoval od úvodu běhavým a nátlakovým fotbalem, což soupeři z Velkého Meziříčí příliš nechutnalo.

Broďané si navíc pomohli zkraje zápasu standardkou. Po rohu Nevařila se hlavou prosadil nepokrytý Lorenc.

Další slibné šance domácí v první půli neproměnili a zápas tak byl stále otevřený až do konce.

Do kabin se odcházelo za vední Uherského Brodu 1:0.

Domácí si výhru pohlídali

Domácí hráči byli aktivnější i v druhém poločase.

Po změně stran Uherský Brod pečlivě bránil a tlačil se do zakončení.

Uklidnění však přišlo až v 79. minutě, kdy se opět po standardní situaci střídajícího Šmatelky prosadil Flasar. Krajní bek na přední tyči prodloužil míč, který zapadl do sítě.

Hosté v závěru ještě víc otevřeli hru, snažili se utkání zdramatizovat. Na konci zápasu ale přišli o nedisciplinovaného Šutu. Ten inkasoval rychle za sebou dvě žluté karty a zamířil pod sprchu.

Velké Meziříčí i v deseti výsledek korigovalo, když se v nastavení po centru ze strany prosadil střídající Malata.

Hosté si budou v rámci druhého kola chtít spravit chuť v domácím zápase s Blanskem a domácí míří do Kvítkovic.

ČSK Uherský Brod
Lukáš Pazdera - trenér: „Vyhráli jsme zaslouženě, protože na šance jsme byli určitě lepší. Věřím tomu, že si diváci přišli na své, výkonem i výsledkem je pozvali na další zápasy. Celý poločas jsme byli lepší, ale další příležitosti jsme nedotáhli. I proto to pořád bylo na vážkách. Velké Meziříčí hrozili hlavně ze standardek a po brejcích, neustále jsme museli být v obraně pozorní."

V. Nemrava [-] - M. Lorenc [-] , M. Flasar [-] , A. Tkadlec [-] , J. Švrček [-] - L. Nevařil [-] (66. P. Šmatelka [-] ) , O. Strachoň [-] (82. V. Gettler [-] ) , M. Michalec [-] (87. J. Zámečník [-] ) , M. Leskovjan [-] - R. Josefík [-] , J. Michalec [-] (66. D. Venený [-] )