--

--

Vrchovině vystřelil bod Matulka!

6

Letní pauza byla krátká a již v pátek 5. 8. se rozběhl naplno kolotoč podzimních zápasů MSFL. Jak jsou týmy na sezónu připravení se odhalí až za pár kol, ale v rámci prvního kola bylo důležité to, že v duelu mezi Novým Městem na Moravě a juniorkou Slovácka se body dělily, za remízu 1:1.

Hosté šli do vedení

Domácí v minulé sezóně skončili na první nesestupové pozici a na úvod nové sezóny chtěli jistě bodovat.

Sestavy obou týmů doznaly oproti minulé sezóně změn, když například domácí středopolař a kapitán Lukáš Michal se přesunul ze zeleného pažitu za trenérské kormidlo domácího celku.

Hostům chyběl stoper Merdovič i zraněný Yohanna. Nedoléčený stoper Vincour zase odehrál pouze závěrečných dvacet minut.

I tak byli borci ze Slovácka lepším týmem a v 17. minutě se po trefě Aldina zaslouženě ujali vedení.

Hosté pak přidali druhou branku, ale sudí Rosický dorážku Pernici neuznal kvůli útočnému faulu.

Domácí si naopak žádnou šanci v první půli nevypracovali a do kabin šlo tak se zaslouženým vedením v zádech béčko Slovácka.

Střídající Matulka trefil bod

Po změně stran už hosté nebyli tak dominantní na míči.

Na hřiště se navíc dostal domácí Matulka, který hrus svého týmu rozhýbal.

V 55. minutě to byl právě sřídající hráč Matulka, který se trefil a srovnal na 1:1.

Ve zbytku utkání chtěly oba týmy strhnout vítězství na svoji stranu, vypracovaly si nějaké šance, skóre už se však nezměnilo.

Hostům vadily neodpískané penalty a litovali zahozené šance v poslední minutě.

Domácí naopak tlačili vpřed fanoušci a centrovanými míči svého soupeře párkrát přikovali k vápnu.

Nakonec se body dělily, a to za remízu 1:1.

Domácí budou chtít na bodový zisk navázat v dalším domácím zápase s nováčkem SK Hranice.

1. FC Slovácko B
Darko Šuškavčevič - asistent trenéra: „Soupeř hrozil pouze nakopávanými balony, se kterými jsme si vzadu poradili. Jednou nebo dvakrát musel zasáhnout i brankář, jinak ale moc práce neměl. Po změně stran jsme byli pasivní, neměli balon pod kontrolou. Navíc jsme ho zbytečně ztráceli, takže soupeř nás svými nákopy a standardními situacemi zatlačil a po jedné z nich a naší chybě jsme inkasovali branku na 1:1.“