--

--

--

--

Tochovice rozstřílely Mariánky. Některým hráčům je to úplně u p***, běsnil po zápase trenér hostů

22

Na některých svých hráčích nenechal trenér Zach nit suchou, jelikož si mnoho chvály za své poslední výkony nezaslouží. Na hřišti v Tochovicích jeho mančaft nepředvedl takřka nic z toho, čím se trenér chce prezentovat a výsledek pak odpovídá za vše.

Tochovice se z první branky radovaly už ve 12. minutě. Sirotek v hlavičkovém souboji vyzrál nad svým sokem, poslal míč k Čížkovi, který celkem snadno a bez následného obtěžování prošel kolem obránce, vyslal příhru do vápna a zde z blízka zakončil přesně Adam Pech. Podobná situace se odehrála o pár minut později, Dušek vyslal Jendruščáka, ten měl čas se podívat kdo že mu to do vápna nabíhá a přesným pasem vyzval Martina Kyntora k zakončení. Ve dvacáté páté minutě už to bylo o tři branky. Za domácí celek se po rychlém protiútoku dostal k míči Jendruščák, patičkou vyzval k zakončení Josefa Čížka a ten se střelou k zadní tyči nemýlil. V poslední minutě první půle mohly Mariánky snížit, ale když se ze dvou metrů před prázdnou bránou neprosadil Pecháček, ani po odraženém míči Patrovský, musel přijít trest. Kromě výsměchu místních fanoušků obdržely do šatny branku, při které domácí ukázali, jak se uklízí míč do odkryté brány - s klidem, přesností a placírkou. Autorem branky byl Josef Čížek.

Ve druhém dějství pokračovalo mariánskolázeňské zoufalství podobně, jako v předchozím dějství. Navíc se domácí příznivci dočkali i kýženého bůra, který zasadil po rychlém protiútoku a šedesátimetrovém sprintu s míčem u nohy přes několik hráčů Filip Hadáček. Po této brance se hra již uklidnila. Domácí zodpovědně bránili a vystrkovali růžky spíše pro rychlé kontry. Ale ještě jeden využili, a to po delším autu, kdy zaspala stoperská dvojice a nechala v klidu zakončovat Petra Sirotka. Alespoň náplast útěchy se mohla zdát branka v samotném závěru z kopaček Viktorky, kterou v 92. miutě vstřelil po pěkném zpracování ve vápně Ondřej Pecháček.

SK Tochovice
Erik Šlechta, trenér: Soupeř byl z naší poloviny tabulky, takže to byl zápas vlastně o šest bodů. Chtěli jsme se na soupeře připravit a detailně jsme koukali na jejich zápasy a klukům jsme říkali, že důležitý bude vstup do toho utkání. Tam se nám povedlo, že snad během dvaceti minut to bylo 3:0 a Mariánky potom už ani nijak nekladly odpor. Takže to pro nás v tomto ohledu bylo jednodušší. Konečně se nám podařilo, protože v každém zápase máme mnoho šancí, které neproměňujeme, že jsme byli produktivní a ze čtyř šancí jsme na začátku zápasu dali tři góly. Další výhodou pro náš tým je určitě hřiště v Tochovicích. Je specifické, takové vesnické, ale určitě ne špatné co se týče kvality trávníku. Ten je výborný. Ale zejména pro týmy z větších měst to může být prostě jiné, než jsou zvyklí. Kabiny jsou menší, za hřištěm dva rybníky, hřiště možná trochu užší a myslím, že se s tím některé týmy těžko srovnávají.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Aleš Zach, trenér: Já jsem úplně rozčarovanej, fakt strašný... V podstatě v tom zápase, když se někdy říká "bylo to nějakým špatným systémem, chyba vznikla už někde ve středu pole, atd.", tady vyčítám v podstatě všechny góly obranné čtyřce. Většinou se stává, že se od někud někam nakopne míč, něco se někde obehraje, ale tentokrát naši hráči ve vápně byli a nic... Úplně ukázkový byl první gól, kdy z nakopnutého balónu jde náš pravý bek do hlavičkového souboje jak při baletu, ten samozřejmě prohrál. Záložník, který ho měl zajišťovat, ten tam nebyl, zpátky vyklusával, tak proti rozběhnutému hráči vystoupil náš stoper a hráč domácích ho obešel jak figurku ve člověče nezlob se. Přes to všechno, když ten hráč naběhl do vápna a dával balón pod sebe, tak ho dal mezi tři naše hráče na střelce, který nabíhal jako jediný přímo před brankáře, jinak zbylí dva zůstávali na vápně. A ten to samozřejmě uklízel nikým neatakovaný do odkryté branky. To bylo pro mě naprosto nepochopitelné a ukázkové, jak se obránci nemají chovat. Podobné to bylo u všech dalších gólů. Čtvrtou branku jsme navíc dostali po naší obrovské šanci, kdy Pecháček nedotlačí "z půl metru" míč do brány. To je pro mě úplně stejná hrubka, jako jsme dělali v obraně. Tohle když prostě útočník nedá, tak nemůže hrát. Já jsem na něj naštvanej, protože tohle tam měl donést... On si to tam zaplete mezi nohy a my v podstatě z protiútoku dostaneme gól po nákopu, kdy opět náš obránce prohraje hlavičkový souboj a v útoku si pak domácí dělali co chtěli. Vůbec u takových branek neviním hráče ze středu pole, jelikož jsme nedostávali góly po nějakých pěkných akcích přes jejich prostor, ale většinou po prohraných soubojích při nakopnutých balónech na naší obranu a obranná čtyřka si s tím nedokázala poradit. Celý poločas jsme nebyli pod žádným tlakem, že by se tam obránci museli zbláznit a dirigovat záložníky, aby jim šli ve velkém pomoct. Ale svojí vlastní nedisciplinovaností a lehkovážností jim nabízeli tyto možnosti. Z přístupu některých hráčů jsem neskutečně naštvanej a budou z toho vyvozené důsledky. Bohužel se mi před zápasem během týdne zranili někteří hráči, kteří by nastoupili do základu a tak museli naskočit i ti, kteří byli zoufalí už minulý týden s Klatovy. Musíme si to tak pojmenovat, protože odpovědnost mám já, já se odpovědnosti nezříkám, vedení klubu o tom ví. Ale mě, abych pravdu řekl, bylo stydno a myslím si, že některým hráčům je to úplně u p***, ne jedno, ale u p***. Mají veškerý servis vytvořený, myslím si, že podmínky mají nadstandardní a jejich přístup je žalostný. Neskutečně rozčarovanej jsem ze hry stoperů, protože se jedná o hráče, kteří mají zkušenosti a mají tým táhnout a to se neděje. A pokud se přístup nezmění, tak změny budou radikální, pokud u toho budu. Půlka mužstva nebyla připravená na zápas, ti si to přišli vyloženě odklouzat. Už je mi i trapný se omlouvat lidem, fanouškům, protože je to každý týden stejné. Jen je mi líto hráčů Michal Drahorád, Dominik Pěček, Filip Prokop a Dan Skopový, kteří ten zápas odjezdili a ti jediní snesli přísnější měřítko divizních hráčů.

O. Beran [-] - J. Čížek [-] , M. Kynkor [-] , P. Sirotek [-] (84. L. Černý [-] ) , M. Pazderník [-] (84. M. Benda [-] ) , A. Pech [-] , M. Kynkor [-] , P. Jendruščák [-] (73. O. Matějka [-] ) , V. Janů [-] (67. M. Krotký [-] ) , F. Hadáček [-] , D. Dušek [-]

D. Šmejkal [-] - M. Drahorád [-] , D. Samek [-] (46. F. Florian [-] ) , L. Prokop [-] , P. Šácha [-] (71. L. Gavrylovskyy [-] ) , M. Růžička [-] - D. Pěček [-] , D. Skopový [-] , M. Patrovský [-] (55. P. Holub [-] ) - F. Prokop [-] , O. Pecháček [-]

ŽK: 37. D. Pěček , 47. M. Růžička , 62. M. Drahorád , 74. P. Holub .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: Žurek Roman - TOUCHA Matěj, LOVĚTÍNSKÝ Daniel.