--

Lom získal povinné body a je první

32. M. Slavík , 44. Z. Musiol (p.) , 48. Z. Musiol , 67. Z. Musiol - 28. J. Šmíd
21

Lomští fotbalisté se postupně drápali na vrchol, až přijel tým z úplného spodku tabulky, proti němuž měl za cíl získat povinné body. I přes úvodní zaváhání se vše povedlo dle představ a Sokol Lom je prozatímním lídrem Divize A.

Hosté hráli od začátku z hlubokého bloku, ze kterého vystupovali pouze v případě rychlých protiútoků. Dlouho se jim tato hra dařila a to téměř půl hodiny, kdy domácí obranný val překonali, ale v koncovce na malém vápně selhali. Do útoku se tedy sle připraveného scénáře trenéra Löffelmana řítil po balónu za obranu Jiří Šmíd, který z úhlu překonal domácího brankáře střelou na zadní tyč. Zkušený Lom se ale rychle oklepal, neuběhlo ani pět minut a bylo srovnáno. Po akci přes pravou stranu si pro míč před brankou naběhl Martin Slavík a bylo srovnáno. Smolnou situaci pak před závěrem prvního dějství zažil kapitán Horní Břízy, kterému byla ve vápně nastřelena ruka a sudímu nezbývalo nic jiného, než nařídit pokutový kop. K němu se postavil Zbyněk Musiol a i když Schimmer směr střely vystihl, těsně na ní nedosáhl.

Po výměně stran se ze standardní situace hlavou prosadil podruhé v utkání Zbyněk Musiol a to byla pro hosty konečná. Zbytek zápasu Lom odehrál v poklidu, Musiol po dalších dvaceti minutách přidal další branku a o vítězi bylo rozhodnuto.

TJ Sokol Lom
Lukáš Zeman, asistent trenéra: Pro nás povinná výhra, sice jsme po naší chybě prohrávali 0:1, ale do poločasu se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch na 2:1. Hned na začátku druhého poločasu se nám podařilo dát třetí branku a dá se říct, že zápas byl rozhodnutý. Z naší strany mi chybělo využívání křídelních prostor a více střelby zpoza vápna. Jinak jsem spokojen, že jsme zvládli další utkání.

F. Matoušek [-] - F. Rydval [-] , R. Vávra [-] (71. M. Rabiňák [-] ) , M. Slavík [-] , M. Mácha [-] - J. Šimák [-] (67. J. Škarda [-] ) , M. Grobár [-] , M. Novák [-] (56. J. Kubovský [-] ) , D. Skopec [-] , L. Pfeifer [-] (67. M. Coufal [-] ) - Z. Musiol [-] (71. J. Madar [-] )