--

Rezerva Příbrami nasázela Jiskře bůra, rozhodl druhý poločas

27. V. Černý , 59. K. Jahn - 21. P. Hájek , 30. P. Hájek , 80. V. Hýsek , 81. E. Anih , 90. L. Lisý
21

Příbramští se po občasných ztrátách, zejména na svém hřišti, pomalu začínají posouvat tabulkou vzhůru, kde před sezónou zřejmě hodlali pobývat. Jiskra naopak po úvodních bodových žních naopak začíná ztrácet v důležitých zápasech, což by ve výsledku nemuselo být dobře. Tento soupeř byl ale jednoznačně nad jejich síly.

Skóre zápasu se sice otevřelo až ve 21. minutě, ale do té doby už bylo k vidění několik zajímavých gólovek. Tu první nakonec proměnil až příbramský Pavel Hájek, když jeho spoluhráč Musil vystihl špatnou rozehrávku na krátko, probojoval se s míčem do vápna a zde jeho bojovnosti využil právě Hájek tvrdou střelou k tyči. Domácím se brzy podařilo srovnat, když hosté nedokázali odvrátit vysoký míč do vápna, který si zpracoval Vojtěch Černý a střelou křížem na zadní tyč odstartoval stíhací jízdu od nuly. Ne na dlouho... Už za 3 minuty to opět bylo o jednu branku pro hosty. Domácí obrana nejdřív na několik pokusů odvrátila útočné snažení zelenočerných, až si před vápnem vzal míč Pavel Hájek, jenž se napřáhl a tvrdou střelou do vinglu stanovil poločasový výsledek na 1:2.

Po výměně stran se hra srovnala a výrazná aktivita hostů opadla. Domažlice se dostávaly do tempa a odměnou jim bylo srovnání, o které se postaral tvrdou ranou do vinglu Karel Jahn. Nutno dodat, že o chvilku dříve měl na kopačce vyrovnání Bílik, ale jeho samostatný nájezd gólman vytěsnil vedle tyče.

I přes svou aktivitu ale Domažlice nedokázaly v tomto utkání bodovat. Hosté se v 80. minutě dostali do postupného protiútoku, po nichž se snažil vysoký centr uklidit efektně Emmanuel Anih, ale netrefil se přesně. Toho ale využil střídající Viktor Hýsek, který poslal hosty opět do jednobrankového vedení. Chodům nezbývalo nic jiného, než hru více otevřít a zkusit opět srovnat. Ve své snaze ale znovu dvakrát inkasovali a výsledek 2:5 pak může vypadat strašidelně. Gólově se ještě prosadil Emmanuel AnihLukáš Lisý.

TJ Jiskra Domažlice B
Stanislav Vítovec, trenér: S neděli přijel soupeř, kterého jsme na střelnici ještě neměli. Rychlostní a fotbalovostí nás první poločas jednoznačně přehrával a byl lepší. Byli jsme rádi za stav 1:2, když na 1:1 srovnával Vojta Černý. Do druhé půle jsme vstoupili s daleko větší chutí a odhodláním, což vedlo k vyrovnání hry a také skóre na 2:2 Karlem Jahnem. Poté jsme neproměnil 3 tutovky, kdy jdeme sami na gólmana hostů. Utkání rozhodla naše chyba v 79. minutě, po brejku hostů. Následně jsme dostali další 2 góly a bylo po nás. Skóre je pro nás trošku kruté, protože ve druhém poločase to chvíli vypadalo, že bychom obrat mohli zvládnou.

A. Bratanič [-] - M. Hojda [-] (85. O. Sloup [-] ) , P. Voves [-] (85. I. Vojtko [-] ) , D. Sedláček [-] , L. Korelus [-] - A. Vlček [-] (46. K. Jahn [-] ) , M. Nedvěd [-] (60. M. Buršík [-] ) , V. Černý [-] - K. Bílik [-] - L. Janča [-] (75. D. Soupír [-] ) , T. Korelus [-]