--

Ošklivé zranění zastínilo jinak velmi dobrý výkon klatovského celku

34. A. Presl (p.) , 49. A. Vacek , 81. F. Holík , 90. M. Janda
19

Klatovy potřebovaly zabrat a Komárov byl jednou z možných variant, kdy získat plný počet bodů. Od začátku zápase se vše vyvíjelo pro domácí Klatovy, které postupně získávaly několikabrankový náskok, až do onoho incidentu. Ale postupně...

Půl hodiny se jednalo o celkem vyrovnanou partii, kterou rozsekl rozhodčí Brom nařízením pokutového kopu ve prospěch domácího celku. Ten proměnil Antonín Presl a jelikož se do poločasu skóre už nezměnilo, odcházelo se do šaten za stavu 1:0.

Po výměně stran se brzy domácí dostali zásluhou Adama Vacka již do dvoubrankového vedení a tím zřejmě rozhodl, kdo si z tohoto zápasu odnese všechny tři body. Klatovy totiž následně hráli takticky, z defenzivního bloku a hrozily víceméně jen z protiútoků nebo standardek. V 81. minutě pak přidaly další branku Františkem Holíkem a posledních deset minut se mohlo dohrát...

Jenže přišel okamžik, který nechce zažít žádný sportovec. Velmi ošklivé zranění s kolenem si způsobil hostující Adam Peták, který kvůli vážnému zranění a nemožnosti pohybu s nohou, musel na hrací ploše zůstat ležet do příjezdu záchranné služby. Za velkého potlesku přítomných se pak blikající sanita vydala se zraněným hráčem do místní nemocnice.

Kvůli více než pulhodinovému zdržení se tak poslední branka zápasu do sítě Komárova, jehož hráči byli v hlavách nastavení už na cestu za svým kamarádem, zapisovala s časomírou 122. minuty a prosadil se Martin Janda. To byla také jedna z posledních věcí, která se na hřišti odehrála.

SK Klatovy 1898
Milan Mészáros, kapitán: I když to herně nebylo stále ideální, tak dnes všichni makali a věděli o co hrajeme. V první půli jsme pustili Komárov do jedné šance, my si vypracovali 3 šance a jednu z penalty proměnili. Ve druhé půli jsme dali rychlý gól, pak se zatáhli, k ničemu hosty nepustili a ještě 2x udeřili. Bohužel černou kaňkou na zápase je zranění hostujícího hráče, pro kterého přijela sanitka. Za celý tým mu přeji brzké uzdravení.

FK Komárov
Luděk Kaufman, kapitán: Dnešní zápas se mi díky vážnému zranění spoluhráče a kamaráda nechce moc hodnotit, protože zdraví je nad všechny sportovní výsledky. Vyrovnaný první poločas rozhodla, řekněme, velmi sporná penalta. Druhý poločas přidal soupeř velmi laciný druhý gól a tím asi zápas rozhodl. Konec zápasu se už dohrával v pozadí vážného zranění Adama Petáka, kdy si všichni přejeme, aby byl co nejdříve v pořádku a bez sebemenších následků.

O. Valeš [-] - M. Lukeš [-] , M. Málek [-] (90. M. Marek [-] ) , F. Holík [-] (90. O. Mareš [-] ) , A. Vacek [-] (78. A. Suchý [-] ) , Z. Krejčiřík [-] , M. Mészáros [-] , M. Janda [-] , A. Presl [-] (64. A. Prančl [-] ) , M. Šoul [-] , M. Ferko [-]