--

--

10. A. Kohout , 14. J. Vodrážka , 23. P. Zajíček - 50. P. Hájek (p.)
19

Plzeňský Petřín se střídavě trápil a naopak také zaslouženě vítězil. Ne vždy to bylo úplně ono, ale i vzhledem k vyrovnané tabulce se držel v kontaktu s lídry. Poslední dva zápasy ale ukázaly, že plzeňský celek vážně neustupuje ze svého předsezónního předsevzetí a chce být na špici divizní soutěže. Po výhře v Hořovicích v poměru 0:5 se na domácím hřišti rozloučil s rokem 2022 výhrou nad rezervou druholigové Příbrami, při závěrečném skóre 3:1.

Do listiny střelců se zapsal již v 10. minutě Adam Kohout a o pár minut později jej napodobil Jan Vodrážka . Hosté sice drželi míč více na kopačkách, ale když se nedostali k výraznějšímu ohrožení branky, vůbec to domácím nevadilo. Ti si totiž své gólovky stále dokázali vytvářet a hosté mohli být rádi, že Petřín uspěl do poločasu už jen jednou díky Petru Zajíčkovi.

Příbrami se snaha upřít nedala, ale kromě zbytečné penalty, po které se gólem Pavla Hájka dostali hosté více na dosah jinak předtím tříbrankového vedení Petřína, se do další gólovky i díky výborné práci Kohouta s Danem Vodrážkou nedostali.

SK Petřín Plzeň
Jan Pleticha, trenér: V dnešním zápase s Příbrami jsme chtěli navázat na výborný výkon z Hořovic, a zachránit tak alespoň trochu některé výpadky z podzimu a udržet kontakt na čelo tabulky. V 1. poločase Příbram více držela míč dobře kombinovala, ale vzadu jsme byli dobře organizovaní a dobře bránili Příbram do šancí nepouštěli. Na druhé straně jsme dneska po minulém týdnu opět dávali góly a z 5 šancí jsme dokázali dát 3 góly. Prvních 20 minut druhé půle jsme se nedokázali dostat do šanci a naopak jsme ze zbytečně penalty inkasovali. V tu chvíli měla Příbram více šancí, ale druhý gól nám naštěstí nedokázala dát. Ke konci jsme měli několik příležitostí potvrdit naší výhru, ale bohužel se nám to nepovedlo. I tak je to na závěr podzimu super výsledek a výhrou jsme do jara neztratili kontak s čelem tabulky.

V. Suchý [-] - D. Vodrážka [-] , P. Klich [-] , D. Heller [-] (62. J. Tětek [-] ) , J. Vodrážka [-] (62. D. Voves [-] ) , Z. Šimáně [-] (80. P. Škarda [-] ) , P. Zajíček [-] , M. Provod [-] (86. L. Maxa [-] ) , A. Kohout [-] , P. Bednář [-] , A. Demeter [-] (80. J. Treml [-] )