--

Soběslav se s Klatovy rozehřála na Karvinou

37. J. Boháč , 47. D. Vaněk , 60. A. Kutner , 89. F. Vaněk - 85. A. Presl
21

Klatovy nezažívají dobré fotbalové období a tabulkou se pomalu potápí do hlubších vod, které pomalu hraničí s bojem o záchranu soutěže. Zápas v Soběslavi se jim nepovedl a po slabém výkonu odjely opět bez bodu.

Soběslav se ujala od začátku zápasu aktivity, ale dlouho se nedokázala prosadit. Až po chytře rozehrané standardní situaci hlavičkoval ve vápně kapitán Jan Boháč, k němuž se vyražený míč znovu odrazil a asi na třetí pokus jej nakonec dopravil do sítě, aby se pak s nadšením sklouzl po trávníku, který v úterý 18.10.2022 bude hostit další kolo MOL Cupu, v němž domácí hráči vyzvou prvoligovou Karvinou.

Po výměně stran se v podstatě zadarmo nabídla gólovka pro domácí Soběslav, ale na brankové čáře odkopával míč Šoul. Neuběhla ani minuta a míč do brány přeci jen doputoval. Zleva před bránu centroval Filip Daněk na svého bratra Daniela. Ten s klidem na kopačkách uklidil do prázdné brány. Aktivní hráči Soběslavi se snažili o další zásahy, ale když to nešlo kvalitní hrou, pomohl soupeř. Po dlouhém centru za obrannou linii hlavičkoval za sebe Ferko, který tak neslyšel vybíhajícího gólmana a ten pak nedokázal vyhrát souboj s Alešem Kutnerem, který se na hřišti v 60. minutě rychle rozkoukal.

O výsledku zápasu bylo v podstatě rozhodnuto, jelikož Klatovy směrem dopředu dlouho nic nepředvedly a až v 85. minutě se za obranu dostal Antonín Presl, který šikovným lobem překonal brankáře, aby poté uklízel do prázdné. I na to měli domácí odpověď. O pár minut později byl do otevřené obrany vyslán Filip Vaněk a v nájezdu na brankáře neselhal - 4:1.

FK Spartak Soběslav
Jan Boháč, kapitán: Myslím, že dnešní zápas byl zcela jednoznačný. Od první minuty jsme byli lepší, aktivnější. Vypracovali jsme si několik šancí a rohů, bohužel bez efektivity. Až před koncem poločasu se nám povedla zužitkovat standardní situace. Druhý poločas jsme rychlým gólem odrazili potenciální tlak Klatov a dál v klidu kontrolovali hru. Zaslouženě jsme vyhráli a můžeme se těšit na úterní pohár s Karvinou.

SK Klatovy 1898
Martin Janda, hráč: Momentálně se nenacházíme v ideálním rozpoložení. A ani v Soběslavi jsme to nedokázali zlomit. Dopředu se trápíme a dozadu děláme zbytečné chyby. Kvalitní tým domácích zaslouženě vyhrál, my se musíme dát do kupy a zabrat doma ne na sto, ale na dvě stě procent! Hrajeme o záchranu, to je realita a jinak než jako tým to nezvládneme.

M. Červenec [-] - J. Větrovský [-] (83. D. Maršík [-] ) , P. Bouchal [-] , V. Zeman [-] , J. Boháč [-] , T. Kubart [-] - O. Boucník [-] (83. M. Hromada [-] ) , F. Vaněk [-] , J. Vrána [-] (72. J. Pavlík [-] ) - D. Vaněk [-] (58. A. Kutner [-] ) , T. Hájek [-] (72. T. Mazouch [-] )

T. Novák [-] - J. Brabec [-] (46. Z. Krejčiřík [-] ) , M. Mészáros [-] , M. Janda [-] , A. Presl [-] , M. Šoul [-] , M. Ferko [-] , A. Prančl [-] (67. M. Marek [-] ) , M. Lukeš [-] , M. Málek [-] (61. A. Suchý [-] ) , A. Vacek [-] (75. O. Mareš [-] )

ŽK: 43. J. Vrána - 78. A. Presl .
Hráči zápasu: J. Boháč , O. Boucník .
Počet diváků: 172. Rozhodčí: Kotalík Petr - KORANDA Tomáš, NOVOTNÝ Miroslav.