14.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Štítina dala kanára Závadě

8

Závada doma prohrála o šest branek.

Štítina vedla o dvě branky

Závada ve svém posledním zápase v okresním přeboru přivítala na svém trávníku mužstvo ze Štítiny. V první šanci se objevil domácí Koudelný, ale mířil špatně. V 18. minutě Koudelný nastřelil tyčku hostující brány. Po dvaceti minutách hry posunul Marek Vitásek míč na Trušinu, který odcentroval na Bartuska, jenž otevřel účet utkání – 0:1. Další dvě hostující příležitosti zpacka kapitán Marek Vitásek. Deset minut před přestávkou zahrával Bartusek standardní situaci a v chumlu hráčů se nejlépe orientoval Marek Vitásek a šťastně propasíroval míč do sítě – 0:2. V závěru mphl snížit Chřibek, ale jeho hlavička skončila vedle.

Štítina výhru navýšila

Nástup do druhé půle vyšel Štítině, která vsítila dvě branky a definitivně zlomila odpor Závady. Pět minut po pauze se po rohovém kopu trefil z voleje Prokeš, jehož střela přehodila brankáře Krajíčka – 0:3. Za dvě minuty vytáhl míč po levé straně Marek Vitásek a jeho nahrávku pod sebe z náběhu umístil na vzdálenější tyč Prokeš – 0:4. Korigovat mohl pak domácí Koudelný. Čtvrthodinu před závěrečným hvizdem rozhodčího vyslal kolmicí Trušina do nájezdu Watzlawika, který z jedenácti metrů prostřelil Krajíčka – 0:5. Za tři minuty prostrčil Trušina míč mezi hráči na Marka Vitáska, který ránou na zadní tyč dokončil brankový účet zápasu – 0:6.

Závada obsadila s 10 body poslední místo v okresním přeboru a příští rok si zahraje třetí třídu.

Štítina s 38 body skončila na osmém místě.

TJ Sokol Závada
Rudolf Rataj (trenér): Začátek se ještě jakž takž dal. Musím ale přiznat sportovně, že soupeř byl lepší. Okresní přebor jsme dokončili špatně.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Od začátku jsme byli více u míče my a určovali ráz utkání ve velkém horku, ale v první gólové šanci se nečekaně zjevil domácí nikým nehlídaný Koudelný, jenž si nedokázal technicky poradit s polovysokým centrem a tak minul bránu! Poté se rozčilovali domácí po neodpískaném,diskutabilním střetu Gattnara v našem pokutovém území. Vzápětí se změnilo skóre poprvé. Spolupráce Trušiny a Vitáska na naší levé straně a následným centrem na Bartuska skončila gólovou hlavičkou. Ve hře následovalý dva zpackané samostatné průniky Marka Vitáska, až se ujal takový ušmudlaný po závaru v "šestnástce" se několikkrát odrážel míč, až se dostal k Vitáskovi a merunu dostal do sítě. Šli jsmu v půli na přestávku s jistým náskokem a uklidnění. Výborný úvod druhé půle zpacifikoval veškeré snahy o nějaký zvrat domácích v zápase. Čerstvý Prokeš navyšoval na tři nula po obloučku a teči vrchem přez Krajíčka. A při přečíslení propadnuté obrany Závady zakončil pas Vitáska z levého boku - 0:4. Zbylé dva góly padly jako přes kopírák. Obránci domácích nestíhali a naše průniky zakončili postupně Watzlawik a Vitásek. Sezónu tak uzavíráme kladně, když jsme dosáhli více vítězství než proher a nasbíraných 38 bodů je dobrých, ale v dalším ročníku překonatelným....

P. Krajíček [-] - D. Vitásek [-] (46. J. Lébl [-] ) , V. Chříbek [-] , O. Vitásek [-] , L. Staňo [-] (74. R. Navrátil [-] ) , O. Koudelný [-] , L. Drahorád [-] , M. Sněhota [-] (53. J. Ječmínek [-] ) , M. Krupa [-] , R. Vitásek [-] , F. Hrubý [-]

M. Vitásek [-] - M. Vitásek [-] , L. Bartusek [-] (66. J. Kubánek [-] ) , P. Stoklasa [-] (62. T. Těžký [-] ) , D. Jarkulisch [-] , V. Trušina [-] , O. Kurka [-] (61. V. Watzlavik [-] ) , P. Kunczik [-] (46. D. Prokeš [-] ) , M. Harasim [-] , T. Halška [-] , J. Gattnar [-]

Hráči zápasu: D. Prokeš , V. Trušina .
Počet diváků: 77. Rozhodčí: LUDVÍK Radim - HLADÍK Miroslav, PRASEK Beno.