25.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Píšť doma ztratila první body

12

Píšť doma remizovala s Vávrovicemi.

Nerozhodný poločas

Píšť hostila v nedělním zápase mužstvo z Vávrovic. Píšť začala pěkně zhurta a po třech minutách přihrával Hudeczek na volného Haburu, který obhodil brankáře Tesaře – 1:0. Vávrovice ale srovnaly za tři minuty, když Jan Lichovník našel rozběhnutého Chryczyka, který se podíval, kde stojí brankář a dal mu to na druhou stranu – 1:1. Píšť se dostala do vedení znova v 18. minutě, když centr Hudeczka našel na zadní tyči neobsazeného Kupce, který si hlavou už věděl rady – 2:1. V poslední minutě prvního poločasu se probil až k šestnáctce Daniel Klein, kde byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu a Chryczyk nekompromisně z dvaceti metrů poslal balon do sítě – 2:2. Při této střele se zranil domácí brankář Blahut, kterého ve druhém poločase nahradil v brance kapitán Patrik Moric.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhém poločase byla Píšť lepším týmem na míči. Vávrovice zodpovědně bránily a vyrážely k brejkům. V první šanci druhé půli se po přesném centru Foitzika objevil na zadní tyči Mac, ale špatně seřídil svá mířidla. Na druhé straně mohl zkomlpetovat hattrick Chryczyk, ale přestřelil. Do další domácí šance se dostal Pawlenka, který se řítil na Tesaře sám, ale míč z jeho kopačky, který směřoval do sítě vykopl hostující obránce do bezpečí. Hosté se pak dostali ke střele Schneidera. Domácí branku minul i Halátek. V největší vávrovické šanci se objevil po centru Schneidera Václav Pchálek, kterému sebral míč z kopáček domácí brankář Patrik Moric. Poslední desetiminutovka měla Píšť tlak. V 80. minutě nastřeli tvrdou střelou Malchárek břevno hostující branky. V poslední minutě pak z rohového kopu hlavičkoval Hudeczek těsně vedle branky. Zápas tak dospěl k remíze a Píšť tak ztratila první body na svém trávníku v ročníku.

Píšť jede v dohrávce do Vřesiny. Vávrovice do Litultovic.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Musím pochválit hostující tým. My se musíme vzpamatovat a poslední tři zápasy zase makat.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Měli jsme jen dva hráče na střídání, a proto jsme rád, že jsme zde ubojovali bod.

T. Blahut [-] (46. D. Holuscha [-] ) - T. Obrusník [-] , J. Mac [-] , O. Vlha [-] (46. P. Žižka [-] ) - P. Moric [-] , K. Hudeczek [-] , L. Foitzik [-] , M. Pawlenka [-] (87. M. Návrat [-] ) - M. Habura [-] (90. O. Zug [-] ) - M. Kupec [-] (83. F. Grabica [-] ) , L. Malcharek [-]

O. Tesař [-] - J. Lichovník [-] (35. J. Pchálek [-] ) , J. Lichovník [-] , O. Levák [-] , D. Klein [-] , J. Chryczyk [-] , J. Laifert [-] , O. Halátek [-] , V. Pchálek [-] (83. M. Klein [-] ) , T. Šenk [-] , J. Schneider [-]

ŽK: 32. K. Hudeczek , 79. L. Foitzik - 17. O. Levák , 90. M. Klein .
Hráči zápasu: J. Laifert .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: ŠAFAŘÍK Pavel - SAJDOK Jaromír, NĚMEC Jaroslav.