23.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Píšť dala devítku Březové

11

Píšť vyhrála o osm branek nad Březovou.

Píšť vedla o čtyři branky

Píšť přivítala na svém hřišti oslabenou Březovou. Po celý zápas byla domácí družina jasně lepší. Hned ve druhé minutě vychytal Haburu brankář Hromada. Za čtyři minuty opět Habura, který tentokrát mířil vedle. V 10. minutě pohořel na brankáři hostů Karel Moric. Kanonádu odstartovala Píšť po čtvrthodině hry, kdy Foitzik vyslal za obranu Karla Marice, který nahrával Hudeczkovi, jenž umístil míč do prázdné brány – 1:0. Vzápetí netrefil Karel Moric z pěti metrů branku. Po půlhodině hry si naběhl na rohový kop Hudeczek a zatloukl míč hlavou do sítě – 2:0. Za šest minut odcentroval zleva Pawlenka a Patrik Moric na pětce skóroval – 3:0. V posledních sekundách poločasu prodloužil roh zahrávaný po zemi Mac na Patrika Morice, jenž nadvakrát pokořil gólmana – 4:0.

Píšť vedení navýšila

Ve druhém poločase se pokračovala na trávníku v obdobném duchu. Hned zkraje poločasu centr Obrusníka sklepl na zadní tyči do brány zcela osamocený Pawlenka – 5:0. V 55. minutě si udělal hráče Pawlenka a na zadní tyči završil hattrick Patrik Moric – 6:0. Na sedmibrankový rozdíl zvyšoval za devět minut po nahrávce Mace střelou podél brankáře Foitzik – 7:0. Čestný úspěch zaznamenala Březová po krásné individuální akci Budy – 7:1. Čtvrthodinu před koncem si vyskočil na rohový kop Kupce nejvýše Hudeczek a hlavou neměl slitování – 8:1. Devátý hřebíček do hostující rakve zatloukl po nahrávce Grabici hrající trenér Žižka – 9:1.

Píšť jede příští zápas do Kylešovic. Březová doma bude hostit Melč.