15.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Melč přetlačila Závadu

10

Melč doma zvítězila o jednu branku nad Závadou.

Bezbrankový poločas

V úvodním jarním zápase přivítala Melč na svém trávníku mužstvo ze Závady. V prvním dějství byla nebezpečnějším týmem Závada, která si vypracovala tři slušné příležitosti. Dvakrát ale selhal ve svém zakončení Jiří Vitásek a jednou mířil těsně vedle Staňo. Melč se dostala pouze ke střele Martínka, která skončila těsně vedle tyčky hostující branky. Většinou se ale v prvním poločase odehrával na hřišti lítý boj o každý centimetr. Do kabin tak šla obě mužstva za bezbrankového stavu.

Melč dala o jednu branku víc

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácí družině. V 53. minutě vyslal Martínek do prostoru Švihálka, který posunul na lépe postaveného Chrena, který ze sedmi metrů propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Po hodině hry si centr do domácího vápna zpracoval Drahorád, který vymáchal dva obránce a zavěsil – 1:1. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 63. minutě, kdy si Martínkův oblouček přes obránce zpracoval hrudí Chreno a v pádu protlačil míč k tyči – 2:1. Hned vápětí mohl navýšit skóre Martínek, ale po přihrávce Chrena promáhl před prázdnou brankou. V poslední desetiminutovce si vypracovala Závada tlak, ale Melč si už hubený náskok dokázala pohlídat.

V příštím kole jede Melč do Jakartovic. Závada bude hostit Komárov.

TJ Sokol Melč
Michal Martínek (kapitán): Zápas to byl bojovný z obou stran. Závada bojovala, ale ve finále jsme měli více šancí a dvě jsme proměnili. V závěru nás podržel brankář a jsme moc rádi, že nám první jarní zápas vyšel.

TJ Sokol Závada
Rudolf Rataj (trenér): Zápas to byl bojovný, domácí projevili více chuti po výhře, a proto zvítězili.

J. Schrom [-] , P. Kuča [-] , J. Pavelek [-] (60. J. Matýsek [-] ) , K. Palzer [-] , V. Škrobánek [-] (81. J. Halas [-] ) , J. Smolek [-] (17. K. Pavelek [-] ) , M. Martínek [-] , P. Binar [-] , P. Prda [-] , O. Chreno [-] , T. Švihálek [-]

P. Krajíček [-] - J. Ječmínek [-] , M. Kozel [-] , L. Staňo [-] , M. Krupa [-] , F. Hrubý [-] , R. Švidrnoch [-] , J. Vitásek [-] , L. Drahorád [-] , M. Sněhota [-] (67. J. Turzák [-] ) , R. Vitásek [-]

ŽK: 70. L. Drahorád .
Hráči zápasu: O. Chreno - F. Hrubý .
Počet diváků: 66. Rozhodčí: KANIA Jaroslav - HLADÍK Miroslav, PRASEK Beno.