18.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Fotbalisté Stráže zvítězili nad Kunžakem 2:0

19

Fotbalisté Stráže nad Nežárkou v 18. kole Okresního přeboru zvítězili nad Kunžakem 2:0. Domácí šli do vedení trefou Vlastimila Mikuláštíka v prvním poločase. Trefu potvrzující vítězství zaznamenal ve druhém poločase navrátivší Daniel Přílepek.

Jedinou branku poločasu obstaral Mikuláštík

Domácí věděli, že toto utkání nebude jednoduché, protože hráči Kunžaku do Stráže přijeli určitě nabuzeni po výhře nad Slavonicemi. Tato očekávání se naplnila. Kunžak byl velice aktivní a opíral se o fotbalový um Sulimenka a rychlonohé mladé hráče v jejich kádru. Fotbal to byl spíše bojovný a vyložených šancí bylo po málu. Ale tu největší měli ještě za stavu 0:0 kunžatečtí, když už jejich nezkušenější hráč Yurii Sulimenko zakončoval do prázdné brány, stihl se do střely položit Jaromír Čada a zachráníl domácí tak od inkasovaného gólu. Byli to naopak strážští, kdo se radoval z vedoucí branky. O níž se postaral ve 43. minutě Vlastimil Mikuláštík - 1:0. Tento stav vydržel do poločasu.

Stráž bere cenné tři body

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Bojovalo se o každý metr hřiště. Vyložených šancí pomálu. Když už se domác dostali k zakončení, tak zaúřadoval skvěle chytající brankář hostí Marek, který ve svém mladém věku určitě snesl přísné měřítko. Strážští borci, hnaní po dlouhé době hlasitou diváckou kulisou, dobývali branku hostí trpělivě až se jim to nakonec podařilo. A tak v 79. minutě zvyšoval náš náskok na 2:0 navrátilec do sestavy Daniel Přílepek. Tento stav se již do konce zápasu nezměnil a tak domácí po tomto těžkém utkání brali všechny tři body. V příštím týdnu jedou do Starého Hobzí, kde se nehraje úplně jednoduše. A vzhledem k tomu, že v tomto kole padli 1:0 se Slavonicemi až v nastaveném čase, není jakékoliv podcenění ze strážské strany na místě. I když jejich postavení v tabulce je takové, jaké je. Ovšem, jak se říká před každým zápase. Chceme tři body.

Autor: Martin Zvára