14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Štěpánkovice slaví záchranu v soutěži

23

Sestupem ohrožené Štěpánkovice zvládly veledůležitou bitvu a po výhře slaví záchranu v I.A třídě. Fotbalisté Zlatníků byli již před utkáním jistým sestupujícím týmem, což jim nesvazovalo nohy a mohli si zápas v poklidu odehrát a dát šanci i dalším hráčům.

Štěpánkovice potřebovaly nutně vyhrát a urvat všechny tři body. V cestě za vítězstvím je nastartovala pohledná akce centrujícího Labudy, jenž našel nehlídaného Skrocha a ten po menším úniku a přesné střele pod brankářem Janetzkým otevřel skóre – 0:1. Agilní Skroch pak mohl v první půli přidat i druhou branku, ale ve vyložené tutovce selhal a branku přestřelil. Na straně domácích zahrozil střelou zpoza šestnáctky Kavan, ale mířil mimo tyč. Další dobře rozvíjející akci Dominika Bláhy dokázala obrana hostů zneškodnit.

Zkraje druhé půle přidaly Štěpánkovice druhou branku, když si Grigarčík počkal na zadní tyči na centr Labudy a nekompromisně zavěsil – 0:2. Domácí se nestačili otřepat a museli zkousnout další zásah v síti, když se do střelecké listiny zapsal Smažík – 0:3. Domácí tým následně už následně rezignoval na nějaký výsledek a dal spíše šanci střídajícím hráčům. Hosté si naopak zápas užívali. Labuda po pěkné individuální akci a tvrdé střele rozezvučel tyč. V další tutovce pak pohořel Skroch, protože i on trefil tyč. O definitivní pojistku a jistotu záchrany Štěpánkovic se deset minut před koncem postaral Smažík, když si zpracoval přihrávku Skrocha a z pětky střelou o břevno pečetil skóre na konečných 0:4.