26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

V záchranářské bitvě slavily Malé Hoštice

24

V Malých Hošticích se v nedělním odpoledni odehrála veledůležitá záchranářská bitva o šest bodů, která měla napovědět, kdo bude po víkendu druhým sestupujícím týmem. Tento černý Petr nakonec vyšel na fotbalisty ze Zlatníků, kteří se po prohře musí smířit se sestupem.

Ti přitom nezačali špatně a hned po pár minutách zahrozili hlavičkou Dominika Bláhy. Nicméně do vedení šli domácí, když Šafarčík z dobrých pětadvaceti metrů zaskočil brankáře Janetzkého – 1:0. Ovšem u dalších střeleckých pokusů Šafarčíka a Režnara byl už hostující brankář pozorný a zapsal si úspěšné zákroky. Hosté se pak osmělili po necelé půlhodině hry po akci Fruncka, který obelstil hoštickou obranu a povedenou střelou o břevno srovnal skóre - 1:1 Dlouho se ovšem Zlatníky z vyrovnání neradovaly. Ještě do poločasu vyslal Erik Klinger dlouhý pás za obranu hostů, tu dokázal přespurtovat Režnar a po přesném lobu přes Janetzkého vrátil Hošticům vedení – 2:1.

Druhý poločas byl z obou stran dost nervózní. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu a bály se tvořit hru. Spíše to bylo vyčkávání, kdo se urve z brejků, případně kdo zahrozí po standardní situaci. Jako první toho mohly využít Zlatníky, které si po individuální akci Fruncka vypracovaly slušnou příležitost, ale jeho střelu mezi nohy si brankář Honka pohlídal. Na straně Hoštic byli nejvíce cítit Šafarčík s Režnarem, kteří zahrozili z brejků, ale vedení nepojistili. Hostům už s postupem času chyběly fyzické síly a k dalšímu ohrožení brány se nedopracovali. Hoštice si tak zbytek zápasu pohlídaly a připsaly si důležité vítězství, díky kterému mohou v posledním kole stále živit svou naději na záchranu v soutěži. Zlatníky se naopak po roční anabázi opět vracejí zpátky do I.B třídy.