15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Hoštice ve druhém poločase vybouchly

20

Malé Hoštice předvedly výkon dvou odlišných poločasů. Zatímco v první půli dokázaly ostravskému favoritovi plně vzdorovat, ve druhé půli předvedly naprostý kolaps a připsaly si vysokou porážku. Stará Bělá si naopak s chutí zastřílela a připsala další body to tabulky.

Naprostý kolaps ve druhé půli zapříčinil, že si Malé Hoštice neodnesly z dobře rozehraného zápasu se Starou Bělou ani bod. Úvod střetnutí byl přitom pro domácí tým doslova snový, když hned ve 3. minutě využil centr Klingera hlavičkující Režnar a otevřel zápasový účet – 1:0. Ostravský favorit se dlouho nedostal ke své osvědčené hře, protože hoštická obrana pracovala zodpovědně. Jak s dlouhými auty, tak i rohovými kopy si dokázala bez obtíží poradit. Domácí tým mohl do přestávky navýšit skóre po akci Režnara, jenž se prosadil kličkou ve vápně, ovšem nakonec zahnal sebe do úhlu, odkud si to brankář Preisner už v klidu pohlídal. No a pak přišla katastrofální druhá půle. V 50. minutě hoštická obrana zaspala, když neuhlídala centr Doležala, který usměrnil hlavou do sítě Vidiševský - 1:1. Starobělský kanonýr za pět minut dokonal obrat, když se krásně trefil placírkou z voleje po rohovém kopu Džižy - 1:2. Na domácí tým spadla posléze pořádná psychická deka, navíc s přibývajícími minutami odešli hoštičtí i kondičně. Toho ostravský favorit náležitě využil. V 65. minutě zůstal ostravský Doležal trestuhodně osamocen před domácím brankářem Honkou a propálil ho pod tělem - 1:3. Dvacetiminutovku hrůzy dovršil Pytlík přesnou trefou k tyči – 1:4. Hošticím se posléze naskytly dvě příležitosti ke snížení. Nejprve Klinger neuspěl v nájezdu na Preisnera a vzápětí dalekonosná střela Šafarčíka se pouze otřela o horní konstrukci. Poslední slovo v zápase si tak vzal opět soupeř, když se po nádherné individuální akci trefil levačkou Miškařík a pečetil stav na konečných 1:5.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík (trenér): „Dnešní utkání se mi hodnotí velmi obtížně. Za první poločas bych chtěl kluky pochválit, protože odvedli super výkon a plnili své role. Ovšem to, co se stalo ve druhé půli, na to nedokážu odpovědět. Po druhém inkasovaném gólu se nám všechno sesypalo, padla na nás obrovská psychická deka, z které jsme se už posléze nevzpamatovali.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): "Soupeř s námi držel krok jen v prvním poločase, poté fyzicky odešel a my to od vyrovnávajícího gólu měli plně pod kontrolou. Na to, že jsme letos byli vůbec poprvé na trávě, tak si nemohu na hru ani na konečný výsledek vůbec stěžovat."

M. Honka [-] - J. Droppa [-] , D. Kostka [-] , J. Chřibek [-] , M. Holčapek [-] , D. Schrom [-] (72. P. Stříbrný [-] ) , D. Klinger [-] , M. Adamčík [-] , D. Pospěch [-] , R. Režnar [-] (75. J. Škrobánek [-] ) , O. Šafarčík [-]

T. Preisner [-] - J. Jurásek [-] , O. Malík [-] , P. Doležal [-] (85. T. Miškařík [-] ) , T. Brezovský [-] (72. D. Kožík [-] ) , J. Dziža [-] , J. Vidiševský [-] (85. A. Akritidis [-] ) , A. Lyčka [-] (80. P. Firášek [-] ) , A. Akritidis [-] , D. Šebesta [-] , O. Pytlík [-]

ŽK: 16. M. Holčapek .
Počet diváků: 135. Rozhodčí: KYSELÝ Jiří - HRŇA Petr, JANEČEK Jan.