15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Bolatice vydřely výhru v Darkovičkách

17
Bolatice vstoupily do jarní části vítězně, když si dokázaly připsat těsnou, avšak o to cennější výhru v Darkovičkách. O osudu zápasu rozhodl rychlý gól ze startu druhého poločasu. Domácí tým se následně herně vyrovnal, ale střelecky i bodově vyšel ze zápasu naprázdno.

Sobotní duel hraný za těžkých povětrnostních podmínek odstartoval velkou příležitostí domácích, když Gai přesným nákopem za obranu vybídl k úniku Müllera, který však v zakončení proti brankáři Tomíčkovi neobstál. Poté se k šancím dostávali hosté, jmenovitě Kotík a Boček, jenže oba narazili na připraveného Chvěju. Bolatice hrály v první půli s větrem a hodlaly toho využít, z dálky se snažili pálit Kotík a posléze Šula, ale míč si cestu do sítě nenašel. Šulovi nevyšel ani přímý kop, když mířil nad břevno. Bolaticím však vyšel úvod druhé půle. Po krásné akci otevřel skóre Kotík, když nejprve sám vybojoval míč ve středu hřiště, vyslal po straně do úniku Chromečku, ten prodloužil na uniknuvšího Monsbergera, jenž připravil Kotíkovi míč na zlatém podnose a urostlý středopolař se ránou z první nemýlil – 0:1. Darkovičky se pak herně vyrovnaly, ale do žádných vyložených šancí se nedostaly. Za zmínku snad stojí dalekonosné pokusy Kabicha a Turanského, ty ovšem k vyrovnání nevedly. Hosté mohli navýšit po střele Chromečky, který pálil těsně vedle tyče. Chvěja držel naděje domácích na bod po další pěkné akci, na jejímž konci pálil nebezpečně Oberherr. Přeci jen se Bolaticím v závěru podařilo vstřelit druhou branku Monsbergerem, ovšem v radosti mu zabránil zvednutý praporek postranního arbitra. I tak si už hosté závěr zápasu pohlídali a připsali další tři body do tabulky.

FK Darkovičky
Radek Malina (trenér): “V první půli nás hosté trochu přehrávali, ale jinak si myslím, že to byl vcelku remízový zápas. Od svých hráčů jsem možná čekal trochu více, ale na druhou stranu stál proti nám kvalitní soupeř. Nezbývá nic jiného, než se připravit na další kolo a pokusit se v něm bodovat.“

FK Bolatice
Jiří Šula (asistent trenéra): “Dnešní utkání bylo nesmírně obtížné, protože obě mužstva se musela vyrovnat s těžkým větrem. V prvním poločase jsme byli určitě aktivnější a vypracovali i slušné šance, které jsme však neproměnili. Darkovičky se nám v druhé půli herně vyrovnaly, ale i tak si myslím, že jsme si vítězství za první poločas více zasloužili.“

D. Chvěja [-] - D. Rychnovský [-] , A. Kuřidém [-] , T. Kabich [-] , T. Müller [-] (48. F. Chvěja [-] ) , J. Hanauer [-] , P. Turanský [-] , P. Adamčík [-] (57. T. Ondič [-] ) , M. Gai [-] , J. Klečka [-] , L. Lindovský [-] (59. O. Hellebrand [-] )