Česká Skalice deklasovala hradeckou Lokomotivu a poskočila na druhé místo

33. O. Chráska , 45. T. Pácalt (p.) , 62. M. Šrajbr , 74. M. Diviš , 81. M. Škoda , 84. R. Pípek - 87. M. Šmied
6

Vydařený úvod. Alespoň co se výsledku týče. Česká Skalice vstoupila do jarní části vysokou domácí výhrou. Oslabená hradecká Lokomotiva si odvezla šestku.

BRANKY AŽ PO PŮL HODINĚ

Domácí se netají postupovými ambicemi do krajského přeboru, a i proto měli v úvodním utkání jarní části sezony jasný cíl – zvítězit. Hosté, jenž v zimě přišli o své nejlepší hráče, bratry Drozdovi (hostování v Hořicích), chtěli favorita potrápit a dlouho mu vzdorovali. Ve třiatřicáté minutě se ale trefil Chráska a těsně před poločasem navýšil vedení Českoskalických z penalty Pácalt. Do kabin se tak odcházelo za dvoubrankového vedení domácích.

DALŠÍ ČTYŘI ZÁSAHY DOMÁCÍCH

Ve druhém poločase domácí rozjeli brankostroj. Ten se zastavil na čísle šest, když se postupně trefili Šnajbr, Diviš, Škoda a Pípek. Hosté stačili skóre pouze kosmeticky upravit na konečných 6:1, když jejich čestný úspěch zaznamenal Michal Šmied, posila z Černilova.

Česká Skalice po tříbodovém zisku přeskočila na druhém místě tabulky Týniště nad Orlicí.

TJ Jiskra Česká Skalice
Marek Vik, vedoucí mužstva: „V nepříliš pohledném utkání, hraném za krásného slunečného počasí, padlo sedm branek, a tak aspoň diváci mohli být spokojeni.“

TJ Lokomotiva Hradec Králové
Michal Sobotka, sekretář: „Zasloužená výhra domácích, když jsme jim cestu k vysokému vítězství notně usnadnili. Na několik absencí v sestavě se nelze vymlouvat, utkání pak s přehledem řídila trojice rozhodčích. Soupeři musíme sportovně pogratulovat, na tento zápas rychle zapomenout a odčinit v domácím prostředí s Lázněmi Bělohrad."

Počet diváků: 160. Rozhodčí: Horský Leonard - KUDLÁČEK Milan, PRUŠINOVSKÝ Štěpán.