29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2021-2022

Chlumec doma přehrál Vrchlabí

10

"B" tým Chlumce pokračuje na vítězné vlně. Tentokrát doma porazil Vrchlabí 5:1.

Domácí Mrázek se prosadil hned dvakrát

Začátek zápasu nenabídl brankové příležitosti. Ve 20. minutě však měl velkou možnost ke skórování domácí Hartman, když šel sám na brankáře Janalíka, ale jeho střela postrádala razanci i přesnost, a tak brankář Vrchlabí tento pokus lapil.

Ve 25. minutě se tato situace jeden na jednoho opakovala, ale tentokrát vzešel ze souboje vítězně chlumecký Jakub Hartman, který svůj únik zakočil přesně a poslal svůj tým do vedení. 1:0.

Ve 39. minutě odcentroval domácí Vaníček na Jakuba Mrázka, který hlavou překonal Janalíka podruhé. 2:0.

Za pouhou minutu to bylo už o tři branky. Centr z pravé strany pohodlně uklízel nekrytý Jakub Mrázek, který přidal svou druhou trefu. 3:0.

První půle tedy vyzněla jednoznčně pro domácí hráče.

Chlumecký Hartman zaznamenal hattrick

Vstup do druhé půle vyšel domácím skvěle. Ve 46. minutě přistrčil Kučera M. míč Jakubovi Hartmanovi a ten střelou z hranice "šestnáctky" překonal Janalíka. 4:0.

Hostům se podařilo snížit v 52. minutě. Po rychlém protiútoku prosřelil domácího brankáře Vlka hostující Jan Blažej a upravil na 4:1.

V 63. minutě dokonal chlumecký Jakub Hartman hattrick. Jakub Mrázek ho vyslal do samostaného úniku, který dokázal domácí záložník zužitkovat a stanovil tak skóre zápasu na 5:1.

Další branku již nepadla, a tak si chlumečtí doma poradili s Vrchlabím a připusjí si další výhru.

FK Chlumec nad Cidlinou B
Richard Vlášek (trenér): "Obavy z velkého horka a důrazného soupeře se dnes naštěstí nenaplnily, hosty jsme přikovali na jejich obranné polovině a trpělivě nahlodávali jejich obranu. Parádní byly zejména akce po stranách hřiště a vystoupení Jakubů Hartmana a Mrázka, kteří utkání okořenili 5 brankami. Výkon byl však opět skvělý od celého týmu , náročný styl hry s vysokým napadáním se nám vyplácí, jsme ofenzivní a střílíme hodně branek. Chceme zůstat na vítězné vlně  i v posledním utkání sezóny v Jičíně."

FC Vrchlabí
Michael Hradecký (trenér): "V oslabené sestavě jsme dnes narazili na velmi kvalitního soupeře, který nás přehrával hlavně v útočné hře. Gratuluji soupeři ke třem bodům."

J. Vlk [-] - V. Doležal [-] , J. Mrázek [-] , J. Veselský [-] (70. D. Hubený [-] ) , P. Staněk [-] (70. F. Jelínek [-] ) , J. Hartman [-] (77. D. Šafránek [-] ) , J. Kučera [-] (39. M. Kučera [-] ) , J. Labík [-] (77. M. Tichý [-] ) , J. Vopátek [-] , O. Vaníček [-] , L. Pánek [-]