28.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Staňkov po výměně stran srovnal, na body to ale nakonec nestačilo

23

Derby mezi Holýšovem a Staňkovem vyznělo opět lépe pro Holýšov. Domácí fotbalisté se v prvním poločase, zásluhou druhého nejlepšího střelce soutěže - Šperla - dostali do vedení. Jenže po výměně stran skórovali taky hosté, kteří se mohli dostat do zápasu a utkání chtěli urvat na svou stranu. Zradila je ale další mizerná koncovka a výborně hrající navrátilec (po zranění) do sestavy domácích, který pečetil výhru svého týmu - 3:1.

FK Holýšov
Jiří Jakš, trenér: První poločas byl hodně taktický. V zápase šlo hostům prakticky o všechno a diváci neviděli příliš hezký zápas. Přesto jsme se dostali do vedení po hezké kombinační akci. Prvních 10 minut druhé půle patřilo hostům, kterým se také podařilo přesnou střelou vyrovnat. V závěrečné fázi utkání jsme měli více ze hry a využili dvě šance ke vstřelení vítězných gólů. Konečně se nám vrátili do sestavy někteří hráči a hlavně v závěru utkání to bylo znát. Zvítězili jsme zaslouženě i když Petr Třeštík v brance podržel mužstvo dvěma výbornými zákroky.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, místopředseda klubu: Byli jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem. Za předvedenou hru si kluci zaslouží pochvalu, ale proměňování šancí, to je u nás tragédie... Po vyrovnávací brance šel mladý Arramach sám na domácího matadora Třeštíka, bohužel nedal a to si myslím, že byl zlom. Z brejku jsme ihned dostali gól a pak jsme jich mohli dostat ještě pět. Hrálo se pak nahoru - dolu. Naši mladí kluci musí ještě nabrat více zkušeností hlavně v proměňování šancí, ať už v A třídě, či přeboru...