22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Benhák vystřílel Boršovu tři body

17

Boršov přivítal na domácím stadionu Frymburk, který potřebuje nutně uhrát ještě nějaké body k záchraně. Hostujicí tým domácí zaskočil, ale Boršov má Františka Benháka a ten vystřilel domácím další body

Frymburk vtrhl na Boršov ve velikém stylu a po pěti minutách vedl po brankách Stanislava Budíka a kapitána Milana Račáka 0:2. Další šanci zastavila spojnice domácí branky. Domácí Boršov, ale do poločasu využil chyb hostí a vyrovnání přišlo z kopaček Františka Benháka a Radka Řežába. Hostujicí tým si mohl vzít vedení na svou stranu, ale domácí Budín vychytal v jasné šanci Budíka, kterému připravil ideálně míč Račák

Druhý poločas začal lépe domácí tým a František Benhák poslal přímý volný kop do hostujicí branky. Krátce na to se domácí střelec postavil k penaltžě a zvýšil na 4:2. Hosty dostal do hry Milan Račák, který snížil na rozdíl jedné branky. Domácím dodal klid po dvou minutách opět František Benhák 5:2. Frymburk se snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale další střelu zastavila tyč a s výborně zahraným přímým kopem hostí si poradil Budín.

FC Šumava Frymburk
Milan Račák (kapitán): Za krásného počasí a na výborném pažitu se nám povedl vstup do zápasu, celkem rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel nás provází celou sezónu, že spoustu šancí nevyužijeme a naopak celkem snadno necháme soupeře skórovat. Zápas se zlomil začátkem druhého poločasu, kdy nám domácí odskočili o dvě branky. Výborný zápas odehrál Lukáš Brůha a bohužel pro nás zasluhuje pochvalu i brankář domácích.