22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Kovářov odjel z Dačic s prázdnou

17

Ani tentokrát mužstvo Kovářova neprolomilo sérii porážek a opět nebralo ani bod. Za to Dačicím se v jarní části soutěže daří a momentálně se vyhouply na osmou příčku. V dalším kole zavítá do Kovářova mužstvo z Veselí a Dačice změří síly v Budějovicích se Čtyřmi Dvory.

TJ ZD Kovářov
Jan Beneš (trenér): Kovářov nás na podzim porazil 6:0, ale teď k nám přijel v úplně jiném rozpoložení. Tentokrát jsme tempo hry diktovali my a byli jsme daleko více produktivní. Dostali jsme se do vedení díky Štolbovi, poté hosté vyrovnali, ale odskočili po trefách Vítkovského a opět Štolby na 3:1. Ale nevyužili jsme další příležitosti a soupeř do přestávky opět korigoval na rozdíl jediné trefy. Po změně stran však Kovářov odešel fyzicky, my naopak prostřídali a mladý hráči přinesli do hry nový impuls. Uklidňující branku na 4:2 jsem vstřelil já a vítězství pojistil dvěma trefami dorostenec Slabý. Kromě krátké pasáže v prvním poločase jsme byli lepší a díky kvalitní hře i fyzické připravenosti jsme zaslouženě zvítězili a podzimní porážku soupeři oplatili, čímž jsme se na něj dotáhli už na 2 body.